Perşembe, Eylül 19, 2019
Airdrop

Trade Bot’u İle Uyurken Bile Para Kazanın!

ÖNBİLGİ: Kullanılan sinyal sağlayacı ve ayarlar değişmiştir ve tekrar değişecektir muhtemelen. Dolayısıyla api kurulumu sonrasında discorda gelin siteden, orada yardımcı olurum devamı için.

Herkese tekrardan merhaba, bayağıdır yazacak pek bir şey olmadığından dolayı burası hayalet kasabaya döndü. Ancak sitenin genel amacı para kazandırmak olunca ve kripto sadece para kaybettirmeye yararken haliyle burasının da çok işlevi kalmadı. Her ne kadar önümüzdeki dönem piyasaların dönebileceğine dair olumlu işaretler olsa da, şu an için hala berbat bir piyasanın içerisindeyiz. Peki bu piyasada nasıl para kazanabiliriz?

Açıkçası ben iyi bir trader değilim dolayısıyla al/sat ne zaman yapsam sonuçta elimde hep başladığımdan az oluyor. Son 1 haftadır ise bir trade bot’u ile ilgilenir oldum. Normalde trade bot’ları ayarlamalarını yapması oldukça zor ve karmaşık. Daha önceki denemelerimde istediğimi bulamamıştım. Ancak yeni çıkan ve 1 ay ücretsiz olan bu bot ile, şu ana kadar çok iyi sonuçlar alıyorum.

İdeal ayarı bulmam 5 gün sürdü ve bu sürede aşağı yukarı 2 dolar zarar ettim. İdeal ayar sonrası ise 36 saatte 2$ zararı çıkartıp 8$ da kara geçtim. Yani toplamda 0.00227385 BTC gibi bir rakam. Biraz detaylara geçelim

Trade Bot Nasıl Kurulur

1-) Trade botu kurulumu için öncelikle bir binance hesabınız olması lazım. Hala üyeliğiniz yoksa buradan üye olabilirsiniz.

2-) Kayıt olduktan sonra en az 0.02 btc gibi bir rakam yatırmanız lazım. Daha azı da yatırabilirsiniz ancak daha az btc daha az trade anlamına gelmekte. Ancak bunun için ayırabilecek btc’niz varsa 0.07 civarı btc koymak sizin neredeyse tüm sinyaller ile işlem yapmanıza yetecektir.

3-) Bnb ile masrafları ödemeyi aktif hale getirin ve bir miktar bnb alın ki al-sat masrafı daha ucuz olsun. Ayrıca gün sonlarında bakiye kısmında convert to bnb diyerek elinizdeki kuruşları da bnb’ye çevirin.

4-) Hesabınıza girin binance’ten ve api kısmına tıklayın. Orada bir api oluşturun (tek tık ile oluşuyor) ve rastgele bir isim verin. Api Key ve Secret Key’i bir yere saklayın veya direkt sistemden copy/paste yaparak kullanın çünkü bunu yanlış ellere vermeniz çok kötü sonuçlar doğurabilir.

5-) Zignaly’e üye olun ve giriş yapın.

6-) Settings kısmına girerek binance api key ve secret’ı girin ve save settings yapın. Daha sonra ekran görüntüsündeki ayarları yapın:

Position size 0.0015 btc olarak en düşük miktarı koymanız demek. Bunu biraz denemeden yükseltmenizi önermiyorum. Zamanla istiyorsanız yükseltebilirsiniz zaten gün boyu al-sat yapıyor.

Take profit kısmı %1.5 olarak öneriliyor ve öyle tuttum ama kendim 1.4 kullanmaktayım biraz daha az riksli olsun diye.

Dca/rebuy kısmı fiyat düştükçe botun yeni alım yapması anlamına geliyor. Dolayısıyla açılan pozisyona yatırılan para artıyor düştükçe ve kara geçmesi daha kolay oluyor. 

7-) Signal providers kısmına gidin ve en alta inin orada CQS Scalping Free var onu seçin. Seçtikten sonra iki tane seçenek sunacak tikleyebileceğiniz onları tiklemeyin. Daha sonra eğer tüm adımları doğru yaptıysanız sinyalleri almaya başlayacaktır hesabınız ve al/sat işlemlerini gerçekleştirecektir. Bu alımlar kar ile kapandıkça aşağıdaki gibi bir görüntü olacaktır sizde de.

Sonuç olarak bu riskli bir sistem, kullanmadan önce bunu bilin, her şey olabilir ve her ne olursa olsun sorumluluk almıyorum. Bot henüz beta sürecinde ve aylık fiyatı 9$ olarak belirlenmiş ancak ilk bir ay ücretsiz. Yine ücretli sinyallerden entrix’i denedim 5$ fiyata ancak ücretsiz olan Cqs şu ana kadar çok daha iyi performans verdi dolayısıyla 1 ay ücretsiz bot ile ücretsiz sinyal kullanabilirsiniz, eğer kazancınızdan memnunsanız 1 ay sonra 9$ karşılığında üye olmanız gerekecektir. 

Piyasa ne kadar kötü olursa olsun, elimizdeki btc miktarını arttırmak için güzel bir yöntem gibi gözüküyor. Şu ana kadar oldukça iyi çalıştı bundan sonrasını ise göreceğiz. Son olarak sorunuz olursa sitede soldan discord adresine girerek türkçe bölümünde direkt bana sorabilirsiniz. 

Ayrıca beni bunu denemeye yönlendiren ve yazıda da bazı kısımlarından yararlandığım şu yazıya da göz atabilirsiniz: https://medium.com/@fernandoalmeida_68328/zignaly-tradebot-entrix-signal-quick-setup-9aff16a6d7fa

About The Author

Leave A Response