Cumartesi, Temmuz 20, 2019
Airdrop

Estcoin Estonya’nın Digital Para Birimi Olmayacak!

Geçtiğimiz sene, özellikle banka icolarına ev sahipliği yapan Estonya’dan, bu ülkenin digital para birimi olacak Estcoin projesi çıkmıştı. Tabi burada Estonya’nın bir Avrupa Birliği üyesi olması dolayısıyla, Avrupa Birliği Merkez Bankası Başkanı, Mario Draghi ” Avrupa Birliği’nin resmi parası Euro’dur ve kimse kendi kafasına göre bir para birimi oluşturamaz” şeklinde tehditvari bir açıklama gelmişti.

Buna rağmen, projenin iptali veya geliştirilmesi hakkında bilgilerin gelmediği Estcoin’in akıbeti belli oldu. Konuyla ilgili yapılan son açıklama şu şekilde. “Politikacılarla yapılan görüşmelerde, Estcoin’in e-ikamet eden topluluk içindeki işlemler için bir araç olarak ilerleyeceğini kabul ettik. Diğer seçenekler tabloda yok. Yeni bir para birimi oluşturmuyoruz.”

Anlayacağınız, şu an için ulusal bir kriptopara çok fazla mümkün değil. Hele bu Avrupa Birliği içinde ülkelerden biri için hiç mümkün değil gibi gözüküyor. Ancak önümüzdeki dönemde (1-5 yıl) bir noktada bu düşünce değişecektir ve ülkeler bir şekilde kendi kriptoparalarını çıkartma yoluna gidecektir diye tahmin ediyorum.

About The Author

Leave A Response