Cumartesi, Temmuz 20, 2019
Airdrop

Eos – Ethereum’a Savaş Açtı Mı?

Eos en son 2.6 milyar doları geçen bir miktarda para toplamıştı icosu için. Şu anda da 10-12 milyar dolar civarında bir market cap’i var. Topladıkları paranın tamamı veya büyük bir kısmı ethereum olduğundan dolayı, büyük hareketler gerçekleştirebiliyorlar.

 

Bu resim 28 mayısta 200.000 ethereum sattığı zamana ait bir grafik. Son günlerde ethereum fiyatının da bu kadar sıkıntılı hareket etmesinin sebebi Eos.

Eos yeni ethereum olmayı hedefliyor, bu hedefte Ethereum’dan daha yüksek market cap’e ulaşmayı veya ethereum fiyatını dengesizleştirerek yatırımcı güvenini kaybettirmeyi kendine bir araç olarak görüyor olabilir.

10 saat kadar önce bitfinex’e bir 200.000 ethereum daha gönderdi. Henüz bunları bozdurmadılar, ayrıca daha adresinde 737.000 ethereum daha var. Ethereum ve sahipleri için biraz daha sıkıntılı bir süreç beklenebilir.

 

Yukarıda ethereum’un bir haftalık grafiği mevcut, kırmızı ok koyduğum an, 200.000 ethereum’un dump edildiği ana isabet ediyor ama sonrasında toparlamayı başarmış. Yine aynı saatlerde dump yaparsa yarın sabah 29 mayıstaki fiyatlara uyanmamız mümkün.

Sonuç olarak Eos, ethereum’a savaş mı açtı yoksa çok agresif bir şekilde dövize mi dönüyor net açıklama yapmadıklarından sonra bilemeyeceğiz. Ancak Eos’un elindeki tüm ethereum’lar bitmeden bize çok rahat yok gibi gözüküyor.

About The Author

Leave A Response