Cumartesi, Temmuz 20, 2019
Airdrop

Coinnup – Blockchain Bazlı Fintech ve E-ticaret Platformu!

Son zamanlarda gözlemlediğim konulardan biri, icoların artık tek bir konuya odaklanmak yerine daha yatay bir genişleme tercih ederek, birden çok konuya çözüm üretmeye çalışmaları. Eskiden, bir ico ya sadece bir debit card çıkartırdı, ya sadece bir borsa projesi olurdu ya da sadece bir pos ağı oluştururdu. Dolayısıyla işlerini blokchcain’e entegre etmek isteyen bir işletme bir çok sayıda firma ile çalışmak durumunda kalırdı. Ancak zaman ilerledikçe, yeni projeler sadece bir konuyu kendilerine yeterli görmemeye başladılar. Coinnup da birden fazla konusuyla, bu icolardan birisi konumunda.

Coinnup giriş paragrafımızda belirttiğimiz gibi tek bir konuya eğilmiyor. Coinnup’ın dev ekosisteminde sunacağı hizmetler şu şekilde:

 • Sayısız kriptoparayı al sat yapabileceğiniz, milyonlarca dolarlık işlemleri destekleyen bir borsa,
 • Bir anda kriptodan dövize dönebileceğiniz veya dövizden kriptoparaya dönebileceğiniz, bankaya para çekip yatırabileceğiniz bir döviz merkezi,
 • Çevrimiçi ve çevrimdışı her türlü ödemenizi gerçekleştirebileceğiniz ve aynı zamanda dünyanın her yerinden para çekebileceğiniz bir debit card,
 • Başlangıçta 50 kriptoparayı destekleyecek sonrasında destekleyeceği kripto para sayısı en az 200’e ulaşması beklenen universal bir cüzdan,
 • İşletmeden işletmeye veya işletmeden müşteriye ödemeler yapılabilecek bir ödeme geçişi.
 • Kriptopara kullanımına izin veren bir Pos cihazı ağı.

Tam 7 farklı iconun ayrı ayrı yapacağı 7 farklı konuyu tek bir ekosistemde toplamış Coinnup. Dolayısıyla, özellikle bir işletme, bu tarz bir düşünce içine girerse farklı farklı firmalarla, anlaşma ile uğraşmak yerine, Coinnup ile neredeyse arzu ettiği her şeye ulaşabilecek. Bu onu zaman ve maliyet kaybından koruyacağı gibi, sürecin bir noktasında “yeter” diyip her şeyi iptal etmesini de engelleyecek.

Özellikle şu anda Alibaba gibi büyük e-ticaret sitelerinde çok fazla ödeme yöntemi sunulmuyor müşteriye, aynı zamanda bu ödemeler çok güvenli de olmuyor. Bunun yanında, genelde ülkesinden farklı bir döviz tercih edildiğinden dolayı banka olup olabilecek en korkunç kurdan çevrim işlemini yapmayı tercih ediyor. Satıcı tarafında ise %2.5 ile %4.0 arasında bir banka komisyonundan ve aldıkları tutarın hesaplarına geçmesinin 5-7 iş günü arasında olmasından bahsedebiliriz.

Coinnup oluşturduğu işletmeden işletmeye veya işletmeden müşteriye ödeme geçişi ile, bu sorunları ortadan kaldırıyor. Alıcı güvenli bir şekilde ödemesini gerçekleştirirken, satıcı saniyeler içerisinde parasına kavuşuyor. Döviz kuru zararı gibi kayıpları alıcı yaşamazken, satıcı da %2.5-%4.0 gibi yüksek oranlarda masraf ödemekten kurtuluyor. Dolayısıyla alıcının cebinden daha az para çıkmasına rağmen, satıcının cebine daha fazla para girmiş oluyor. Tek zarar eden kısım, iki taraftan da bir şekilde masraf almayı başarabilen banka ve bankalar oluyor.

Coinnup şu anda pre-sale sürecinde. Private sale’de sattıkları ve şu anda sattıkları tokenları bir araya toplayınca, soft cap’leri olan 2.5 milyon dolara ulaşmış gözüküyorlar. Hard cap’leri ise 21 milyon dolar ancak bir de arttırılmış hard cap var o da 32 milyon dolar. Hard cap’lerine ulaşınca arttırılmış hard cap devreye girecekmiş ki neden arttırılmış hard cap’i tek gerçek hard cap olarak belirlememişler anlayamadım. Ico süreci oldukça uzun sürecek ve önümüzdeki 16 gün satın almanız durumunda %30 da bonus alacaksınız. Iconun bitiş tarihi ise 29 Ekim olarak belirlenmiş.

Sonuç olarak, bir değil yedi iconun birleşimi gibi bir proje oluşturmuşlar. Oluşturdukları ekosistemin her parçası diğeriyle alakalı dolayısıyla hiç bir parçası zorlama veya gereksiz durmuyor. İşletmelerin farklı çözümleri ayrı ayrına kullanmak yerine, sadece Coinnup kullanmayı tercih etmesi oldukça olası ve mantıklı gözüküyor. Ico sonrası süreçte iyi iş çıkartabilirlerse oldukça değerli bir proje haline gelebilir. Yakından izlemekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Website: https://www.coinnup.com

bountyhive.io/r/levyashin

 

About The Author

10 Comments

 1. sliman 4 Haziran 2018 at 13:02

  ya hakatten ne zaman yurtdışından bir şey alsam, dolar 4.5 tl mi, en az 4.75 ten yapıştırıyorlar. zaten gümrük vergisi kargosuydu bi sürüne para veriyoruz bir de bankaya sakal atıyoruz

 2. fuat 4 Haziran 2018 at 13:41

  şöyle bir sistem hakikaten mainstream olsun artık. paypal ülkede yasaklandığından beri, ödeme yapmak için deveye hendek atlatır hale geldik.

  • mustafa 4 Haziran 2018 at 16:06

   Tek yok kredi kartı ki ona da çoğu zaman güvenemediğimden sanal kart oluşturuyorum ben de.

   • övgü 4 Haziran 2018 at 18:55

    Benim kartta sanal kartta yok. Her devasında dualarla yolluyorum parayı

    • gurhan 4 Haziran 2018 at 19:55

     Başka bir kart veya benzeri bir şey çıkartın. Sanal kart ile yapmazsanız bu tarz harcamaları başınıza bela olurlar.

 3. mateo 4 Haziran 2018 at 14:48

  Bu ekosistem içi borsaları riskli buluyorum. Hayır zaten var olan borsalar kan ağlıyor, boş atıl hacimsiz bir borsaya gereksiz kaynak aktaracaklarmış gibi geliyor.

  • gurhan 4 Haziran 2018 at 19:56

   Yani borsa kısmı evet biraz soru işareti. Döviz merkezi süper sistem ama borsa için sağlam hacim şart.

 4. Ebtc 4 Haziran 2018 at 17:10

  hakikaten arttırılmış hard capte nedir. aç gözlü hard cap falan deselermiş. kalan 11 milyon dolarla da hepimize birer villa ve lambo alacağız hard capi 😀

  • gurhan 4 Haziran 2018 at 19:56

   Yani ben de anlamadım o kısmı. Manasız olmuş.

 5. amansızdropcu 4 Haziran 2018 at 23:02

  Bence tek bir özelliğe iyice yüklenip devam etseler daha iyi olurmuş. böyle ortaya karışık her şeyden biraz yapan ama hiç bir şeyi tam yapamayan bir sistem geliyor galiba. Yeni bir borsaya ne ihtiyaç var, hacimsiz bomboş duran yerler vs vs. daha uzun yazılır ama neyse.

Leave A Response