Perşembe, Eylül 19, 2019
Airdrop

Yumerium – Blockchain Bazlı Oyun Platformu!

Şu anda oyunculuk iki şekilde gerçekleşiyor. İlki parayı öde ve oyunu al şeklinde ikincisi ise oynaması bedava ama ilerleyebilmek veya daha hızlı ilerleyebilmek için mikro ödemelere yönlendiren “oynaması bedava” şeklinde gerçekleşiyor. Bugünün konusu olan Yumerium ikisinden de farklı bir bakış açısına sahip. Kağıt üzerinde diğerlerine karşı çok daha iyi duran, oyna ve kazan!

Yumerium’un çıkarttığı sistem 2006’da hayatımıza girdikten sonra, inanılmaz bir pazar payı kazanmış “oynaması bedava” olan oyunlar için bir alternatif olarak gözüküyor. Aslında çevrenizde özellikle Candy Crush veya türevlerini oynayan bir arkadaşınız varsa, düzenli olarak oyuna küçük küçük yatırdığı paranın toplamda ne kadar büyük bir rakam olduğunun farkındasınızdır. Yumerium’un sistemi de buna benziyor, yani yine oynaması bedava ve yine bazı şeyler için para vermek isteyebilir veya oyununa göre vermek zorunda kalabilirsiniz ancak getirdiği yenilik, bir yandan da para kazanabileceğiniz yönünde.
Şu anda mevcut sistemde, aracıların komisyonu, para aktarım hızı, oraya buraya masraf derken oyun yaratıcılarının eline ödenenden çok daha az bir para geçiyor ve bu paranın da geçişi 30-45 gün gibi bir süre alıyor. Deli gibi reklam bütçelerine para harcanıyor olsa da, oyun oynayan insanların büyük bir çoğunluğu ya online gördüğü yorumlardan ya da bir tanıdığının tavsiyesi ile oyunu denemeye karar veriyor. Yumerium bunu fark etmiş ve sistemini de buna göre oluşturmuş. Yumerium’a katılan her oyuna bir başlangıç fonu veriliyor. Yayıncı bu başlangıç fonundan gelen yum tokenları, oynayanlara, yorumlayanlara, paylaşanlara veriyor. Yine aynı kişiler premium özellikler için bu yum tokenları oyun geliştiricilere veriyorlar ve oyun geliştiriciler de daha fazla pazarlama için bunu yayıncıya veriyorlar. Dolayısıyla başlangıcı ve bitişi aynı olan bir sistem oluşuyor.

 

Açıkçası, projeyi oldukça beğendim. Şu anda mevcut olan oynaması bedava oyunlara çok güzel bir ekleme gibi duruyor. 24 Mayıs tarihinde başlayacak olan icolarının başarılı olmayacağına inanmam için hiç bir sebep gözükmüyor.

Son olarak bir güzel airdropvari bountyleri var. Bahsetmeden bitirmeyelim. Her ne kadar katılan sayısı tam olarak anlaşılmıyor olsa da iyi para vereceğini düşündüğüm iki tane görev var yapılabilecek. Aşağıdaki bounty başlığına girip, youtube ve whitelist kampanyalarına katılabilirsiniz.

About The Author

Leave A Response