Pazar, Mart 24, 2019
Airdrop

Uncloak İle Siber Güvenlik Çağ Atlıyor

Bilgisayar hacklenmesi günümüzdeki en büyük problemlerin başında geliyor. Özellikle son zamanlarda daha da ön plana çıkan ransomware yani dataların rehin tutulması ve fidye karşılığı serbest bırakılması olayı şirketlerin korkulu rüyası konumunda. Siber suçların yıllık maliyetinin 2021’e geldiğimizde 6 trilyon dolar gibi inanılmaz bir rakama ulaşması bekleniyor. İşte Uncloak tam olarak bu konuda bir çözüm bulmak amacıyla piyasaya çıkıyor. Bunu yaparken de son zamanların gözde blockchaini EOS’u tercih ediyor.

Uncloak bu sorunu, ölçeklenebilir, merkezsiz bir toplum destekli blockchain projesi ile çözmeyi planlıyor. Oluşturacakları siber güvenlik yönetimi platformu ile, bu konudaki bilgi, tecrübe ve birikimi bir araya getirerek, müşterilerin satın almak isteyeceği bir servis oluşturmayı planlıyor. Uncloak, yapay zeka teknolojisini kullanarak kendi tehdit algılama veritabanını oluşturacak ve abone olan müşteri altyapılarını sürekli olarak test edecek. Bunu yaparken ayrıca “avcılar” olarak isimlendirdikleri bilişim uzmanlarından, eski hackerlardan da destek alacaklar. Bu kişiler mevcut abonelerin sistemlerinde açık veya tehdit buldukları durumda da token ile ödüllendirilecekler.

25 mayısta başladıkları ico süreçleri 3 temmuza kadar sürecek. Hard cap olarak ulaşılabilecek bir tutar olan 21 milyon dolar rakamını belirlemişler. Soft cap’leri ile bir bilgi yok açıkçası hard cap’e ulaşmasalar bile, soft cap adı verecekleri düşük bir tutarda kalacaklarını düşünmüyorum, onlar da düşünmemiş olacaklar ki belirtme gereği duymamışlar.

Sonuç olarak Uncloak bildiğim kadarıyla EOS blockchain’ini kullanan ilk proje. Değilse bile en kötü ilk üçtedir. Eos son zamanlarda fiyat hareketlerinden de görebileceğiniz üzere en gözde blockchain’lerden biri ve ethereum ağının yerine tercih edilebileceği de konuşuluyor. Eos’un gelişimi ne noktaya kadar gider emin olmamakla birlikte, siber güvenliğin büyüyecek sektörlerden biri olduğunu ve bu sektörde çok doğru bir blockchain çözümü olmadığından eminim. Uncloak’ın projesi de bu konuda oldukça potansiyelli duruyor. Takip etmekte fayda var.

 

Website: https://uncloak.io

Telegram: https://t.me/uncloakio

 

About The Author

4 Comments

 1. Sercü 26 Mayıs 2018 at 17:52

  eos’un değerlenişi inanılır gibi değil. vaktinde alacaktık şunu

 2. Dr 26 Mayıs 2018 at 18:41

  sırf eos blockchaini sebebiyle bayağı ilgi çekerler

 3. s.n.m 26 Mayıs 2018 at 19:34

  cybertrust vardı buna benzer ona noldu?

  • gurhan 26 Mayıs 2018 at 19:54

   Ico regülasyonlarındaki belirsizlikler nedeniyle durdurdular icoyu ama kaç ay oldu nasıl bir durdurmaysa. Herhalde yalan olacak.

Leave A Response