Pazar, Mayıs 26, 2019
Airdrop

Uncloak – Çift Token Sistemi

Daha önce projesine değindiğim Uncloak’un bu yazımda çift token özelliğine ve bu tokenların özelliklerine değineceğim. Uncloak iki adet token oluşturuyor bunlardan birisi  UNC token diğeri UCC token.

 

UNC Token

 • Ethereum ağına ait erc20 tokenı. Transferi gas masrafından dolayı çok düşük değil ve biraz zaman alabiliyor her ethereum tokenı ve ethereum’un kendisi gibi.
 • Borsadan ethereum bitcoin neo vb. karşılığında alınabilecek. Borsaya ve listelenmesine bağlı olarak.
 • Uncloak hizmetleri ve abonelikleri bu token ile sağlanabilecek. İsteyen platform üzerinden direkt döviz olarak da alıp, bu hizmetleri satın alabilecek. Bu sayedede kripto konusunda bilgisiz veya çekinceli kişiler de platformdan hizmet alabilecekler.

 

UCC Token

 • Eos ağına ait bir eos tokenı. Ücretsiz, hızlı transfer ve birden çok görevi bir arada yapabilme gibi özellikleri mevcut.
 • Platform içi bir token. Sadece platform içinde onaylayıcılara ve avcıları ödüllendirme amaçlı kullanılacak.
 • Platform üzerinde yeni açık bulan veya açığı onaylayan kişiler kazanacakları UCC tokenı satabilecekleri UNC tokenına çevirebilecekler. Dolayısıyla UCC tokenını UNC tokenına çevirmek dışında bir paraya çevirme yolu olmayacak. Aynı şekilde tokenı herhangi bir şekilde satın almanın yolu da olmayacak.
 • Eğer kazanılan UCC tokenlarını döndürecek kadar UNC tokenı platformda mevcut değilse (çok olası olmadığını söylüyorlar) Bu durumda, ethereum’a dönüştürülerek ödeme tamamlanacakmış.

 

Bu açıklamaları gördükten sonra ilk aklıma gelen soru UCC tokenı UNC tokenına dönüşümü platform belirleyeceğine göre, rakam ne olacak. UCN tokenının değerini arz/talep belirleyeceğinden dolayı UCC için belli bir rakam söylemediklerini, duruma bağlı olarak dövize sabitleyeceklerini düşünüyorum. Yani 1 UCC her zaman 1.5$ değerinde (rakam farazi) olacak ve günlük kur üzerinden dönüştürüleceği gibi bir şey bekliyorum. Bu rakamı henüz belirlememiş olmaları oldukça olası.

Sonuç olarak çok potansiyelli bir proje, bu yazımda çift token kullanım özellikleri hakkında bilgi vermek istedim. Sanırım tüm karışıklık giderilmiştir.

Website: https://uncloak.io

Telegram: https://t.me/uncloakio

 

About The Author

4 Comments

 1. mateo 26 Mayıs 2018 at 17:42

  Şu iki tokenlıları bir türlü anlayamıyordum. Çok sağolun ilk kez net bir şekilde neyin ne olduğunu anladım.

  • gurhan 26 Mayıs 2018 at 20:01

   Rica ederim.

 2. dfn 26 Mayıs 2018 at 19:11

  aslında pegged to 1$ yapsalarmış daha mantıklı olurmuş ucc’leri.

  • gurhan 26 Mayıs 2018 at 20:01

   Aslında ben de aynısını düşündüm. Hatta bulamayınca whitepaperda pegged ve peg diye arattım ama yok yapmamışlar.

Leave A Response