Çarşamba, Ocak 23, 2019
Airdrop

Sprintx – Girişimciler İçin Bir Platform

Dünya üzerinde milyarlarca insanın milyarlarca fikri var. Bunlardan bazıları iyi bazıları kötü. Neredeyse herkesin bir iş fikri düşüncesi olmasına rağmen bunu gerçekleştiren sayısı orantısal olarak çok düşüktür. Bu insanlara girişimciler denir. Sprintx de girişimciler için bir platform oluşturuyor.

Platform üç aşamadan oluşuyor. İlk olarak bir fikriniz var ve bununla ilgili bir ico yapmak istiyorsunuz, sprintx’e başvuruyorsunuz ve ilk aşama başlıyor. Burada ön bir incelemeden geçiyor fikir ve eğer mantıklı bulunursa kabul görüyor. Buradan sonra kuluçka aşaması için platformun Fundación NOVA aşamasına geçiliyor. Burada iconun hazır olması için 16 hafta sürecek bir kuluçka süresinde hedefler kilometre taşları belirleniyor ve bunlar bu süre içerisinde gerçekleştiriliyor. Kuluçka süresi sona erdiğinde ico startı veriliyor. Eğer ico başarılı olursa, girişimciler sprintx üzerinden direkt döviz olarak da paralarını çekebiliyorlar.

Normal bir ico süreci burada biter. Sonrasında en sancılı bölüm başlar. Exchangelerde listelenme. Artık iyice sapıtmış exchange piyasasından dolayı listelenmek için ciddi paralar harcamak gerekiyor. Örnek olarak hitbtc en son 50 btc istiyordu listelenmek için ki açıkçası hitbtc’yi ne güvenilir bulurum ne de çok zorda kalmadığım sürece kullanırım. Öyle aşırı bir hacimleri olmamasına rağmen bunu bile kendi kendilerine yaptığına dair süregelen bir söylenti de mevcut. Icoya katılanlar dolayısıyla düzgün bir exchange beklentisi içerisinde olurlar, kimseyi de idex veya etherdeltada listelenmek kesmez.

Hitbtc’nin bile 50 btc istediğin dünyada, düzgün exchangeler de ateş pahası peki icolar ne yapabilir. Sprintx platformu açıldıktan sonra bu soruya cevap arayacak icolar sprintx platformunu kullanmamış olanlar olacak. Çünkü sprintx platformunu kullanmış ve icoda da başarılı olmuşsan otomatik olarak sprintx’in borsası olan switchx’de listeleneceksin Böylece hem ico sahipleri nerede listeneceğim ne kadar para ödeyeceğim derdinden kurtulurken hem de icoya katılacaklar listeleneceğinden emin olarak rahatça yatırımlarını yapabilecekler.

Sonuç olarak icolar için kullanışlı bir platform ürettikleri kesin. Ayrıca şu anda mevcut olan ayı pazarında, pre-icoları sırasında kısa bir sürede sattıkları 54 milyon token ile soft cap’leri olan 50 milyon token satışını gerçekleştirmişler. Şu sıralar bu rakamları sağlamanın ne kadar zor olduğunu düşünürsek, iyi bir iş yaptıkları ve yatırımcıları ikna etmeyi başardıklarını söylebiliriz.

Website: https://sprintx.io/
0x68b4683475747e28a83596e94b58187d452099cf

About The Author

Leave A Response