Pazartesi, Ekim 21, 2019
Airdrop

SmartContainers – Akıllı Konteynerler İle Ürünleriniz Güvende!

Bugün yine enteresan bir ico ile karşınızdayım. Proje nesnelerin internetinden yararlanarak en ideal ısı ile ürünlerin depolanabildiği ve dünyanın neresinde olursa olsun takibinin yapılabildiği konteynerler üretme amacı gütmekte. Bu konteynlerde öncelikli olarak, ısının önemli olduğu yemek ve ilaç firmalarının ürünleri taşınacak ancak taşınacak şeyler sadece bunlarla sınırlı kalmayacak.

Iconun arkasındaki firma İşviçre ticaret odasına kayıtlı olduğundan dolayı yatırım yapanların, acaba dolandırılma ihtimalimiz var mı gibi düşüncelerini başlar başlamaz bertaraf ediyor. Beş yıldan beri yaptıkları bu işte şu ana kadar iyi bir kar ve büyüme rasyosu yakalamışlar. Konteynerler ile ilgili donanımı hazırlamışlar ve yazılım üzerinde uğraşları devam etmekteymiş. Bu yazılım ile hedeflenen, blockchain üzerinden faturalandırma ve kripto ile ödeme, blockchain teknolojisi kullanılarak konteynerlerin takibi ve son olarak dünyanın ilk özerk taşıma kontenyerini elde etmek.

Projenin ilginç kısmı ico sürecinde iki adet token ortaya çıkartıyor olmaları. Projenin hard cap’i 40 milyon dolar olarak belirlenmil olsa da, iki token’ın da kendi içerisinde ayrı ayrı hard cap’leri, fiyatı ve icosu olacak. Smarc Coin’in 36 milyon dolar, Logi Coin’in ise 4 milyon dolarlık hard cap’leri belirlenmiş. Neden bu kadar fark olduğunu düşünüyorsanız hızlıca bir cevap veriyim, Smarc security yani şirketin karının %20’sini paylaştıran bir token iken, Logi Coin ekosistemin para birimi olan bir utility token.

Sonuç olarak, açıkçası projenin hem security hem de utility olmasını sevdim bir yandan da bir utility için 4 milyon bir de security için 36 milyon doları düşük buldum. Aç gözlü davranmamışlar ve bu rakamlar çok rahat bir şekilde yukarıya doğru ilerleyip yatırımcılarına kazandırabilir. Özerk konteynerler ise, şirketlerin lojistik konusunda ellerini oldukça rahatlatabilir.

Bu arada ufak bir bilgi, aşağıda göreceğiniz bounty linkinden ilerlerseniz çok basit bir youtube bountysi olduğunu da görürsünüz. Katılırsanız 25-30$ civarı bir token elde etmeniz oldukça olası. Püf noktası, youtube’unuzun ayarlardan gizlilik kısmından (privacy) üstteki 3 kutucukta tik varsa kaldırmanız. Onu yapmazsanız para gelmez.

About The Author

Leave A Response