Çarşamba, Ocak 23, 2019
Airdrop

Safein – Kimlik Yönetim Platformu

İnternet üzerinde şu anda hali hazırda bile sayısız ürün ile hizmet mevcut ve her geçen gün bu sayı daha da artıyor. Ancak ne yaparsak yapalım bir noktada kimliğimizi doğrulamamız gerekiyor. Bunu zaman zaman mail girişi ile gerşekleştiriyoruz kimi zaman ise kimliğimizi ibraz etmemiz gerekebiliyor.

Özellikle kripto dünyasında bu olayın ipi kaçmışa benziyor. Neredeyse en ufak bir işlem için bile, pasaportumuzu, pasaportumuzla beraber elimizde yapacağımız işi yazdığımız bir kağıt ile birlikte selfie’mizi yüklemekten hepimiz bıktık. Aynı lanet işlemi tekrar tekrar yapmaktan daha kötü bir şey ise bilgileri verdiğimiz kişilere ve kurumlara hiç güvenmiyor olmamız. Dolayısıyla bu kadar hassas bilgileri güvenmediğimiz kişilere çok sık bir şekilde veriyor durumunda olmamız, gelecekte bizi büyük sıkıntıya sokabilir.

Safein ise bir cüzdan oluşturuyor. Ancak bu cüzdan sadece paranızı değil kimliğinizi de tutan bir cüzdan. Bu sayede tek bir cüzdan ile çok sayıda ürün ve hizmet alabiliyorsunuz ve aynı sıkıcı süreçten tekrar tekrar geçmenize gerek kalmıyor. Yine bilgileriniz de güvende oluyor. Yani Safein hem sizi gelecekte bu sebeplerle yaşayabileceğiniz sıkıntılardan koruyor hem de şimdiki zamanda aynı sıkıntılı süreci tekrar tekrar geçmenize gerek kalmıyor.

Safein’in 30.000 üzerinde kayıtlı web kullanıcısı, 5000 üzerinde uygulama kullanıcı ve 5 adet ortaklığı ile birlikte güçlü bir giriş ve çalışan bir ürün sunuyor. Bana göre tek sıkıntısı mevcut pazardaki rekabet yüksekliği. Benzer çok sayıda proje hali hazırda mevcut ve bir o kadarı daha yolda.

Sonuç olarak internet kullanıcıları için çileli bir süreç kimlik doğrulaması. Kyc ise çilelerin en büyüğü. Safein, projesiyle bu çileyi sona erdirmeyi planlıyor ve gerçekten de bunu başarabilir gibi duruyor. Yakından takip etmekte fayda var.

Website: https://safein.com

 

levyashin

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1023029

0x68B4683475747E28a83596e94b58187d452099Cf

About The Author

Leave A Response