Perşembe, Ağustos 22, 2019
Airdrop

Playkey – Token Geri Alım Programı

Icosu öncesi hakkında yazı yazdığım bir proje Playkey ve aslında çok da beğendiğim bir proje. Hatırlamak isteyenler buradan ulaşabilir.

Şu an hakkında bir başka yazı yazıyor olmamın sebebi, kripto dünyasının ilk kez karşılaştığı bir konuyu gerçekleştiriyor olmaları (en azından ben ilk kez görüyorum benzeri gerçekleştiyse) Bu da token geri alım programı.

Ico sonrasında yatırımcıları oldukça üzen bir proje olan Playkey 2.5m $’a kadar bir geri alım programı açıkladı. 29 mayıs’tan 29 hazirana kadar sürecek bu geri alımda, hitbtc üzerinden günlük maksimum 66.000$ değerinde token alımı yapılacak ve bir kişiden 20.000$ üstü alım yapılmayacakmış. Tokenları geri alacağı maksimum fiyat 1.24$ olacakmış.

Dolayısıyla bu bilgileri aldıktan sonra güncel duruma bakıyoruz:

Mevcut market cap’in %25’i kadar bir geri alım programı açıklamışlar. Dolayısıyla fiyatın tavan rakam 1.24$’a ulaşması beklenebilir. Ancak alıyor gibi yapmaları veya sağ cepten sol cebe atma gibi durumları olabilir mi, bu da işin riski. Sonuçta borsada bile bu tarz geri alım programlarının ne kadar kötüye kullandığıldığı düşünülürse, tamamen kontrolsüz piyasada neler olabilir tahmin bile edemiyorum.

Yine de ilginç bir haber ve %68 oranında kâr potansiyeli de taşıyor maksimum 1 ay sürede.

About The Author

Leave A Response