Perşembe, Eylül 19, 2019
Airdrop

Kripto Yatırımlarınızı Bitrust İle Düşüşten Koruyun!

 

Hepimiz bir noktada bazı yeni kriptoparalar duyuyoruz veya onlar hakkında haberler alıyoruz ve portföyümüze katmaya karar veriyoruz. Herkesin kendine göre bir alım noktası ve bir satım noktası var. Alım satım yaparken bir numaralı kural hiç bir zaman dipten alınamayacağı ve hiç bir zaman tavandan satılamayacağı. Bunun yanında kripto piyasasının ekstra hareketli ve harekete müsait olması da yatırımlarımızın bir anda erimesine olanak vermekte. Kendim de içimde olduğum bir grup var, ne alsam çöküyor ne satsam uçuyor diyen; açıkçası Bitrust ile en azından ne alsam çöküyora oldukça başarılı bir çözüm getirilmiş.

Bitrust kişiden kişiye geliştirilmiş bir sigortalama sistemi. Ancak bu sigortalama klasik bildiğimiz şeyler üzerine değil. Kripto yatırımları üzerine. Buna göre elimizde iki kişi var, ilki yeni gördüğü bir tokenı satın almak istiyor ancak düşme ihtimalinden korkuyor. İkinci kişi de ilk kişinin bu korkusunun yersiz olduğunu düşünüyor ve bu korkusundan para kazanmak istiyor. Buna göre bir anlaşma yapıyorlar ve smart contract ile mühürleniyor bu anlaşma. Eğer ilk kişinin korkusu yerindeyse, ikinci kişi ilk kişinin yaşadığı zararın önceden anlaşılan bir kısmını veya tamamını kapatıyor (tabi sigorta masrafı düştükten sonra) yok eğer ilk kişinin korkusu yersizse ikinci kişi cebine güzel bir sigorta parası koyuyor, ilk kişi de bu sigorta parası sayesinde rahat uyuyor. Böylece belli zaman aralığında ilk kişi her halükarda aldığı tokenın düşme olasılığından makul bir ücret karşılığında korunmuş oluyor.

Sistem şu şekilde çalışıyor, bir kişi örnek olarak Monero’da 100$ lık bir pozisyon alıyor. Sistemde bir talep oluşturuyor bu da Monero 72 saat içerisinde %25’ten fazla düşerse 20$’ını kurtarmak için ve her halükarda 3 dolar buna ödeyebileceğini belirtiyor yani %25ten fazla düşerse 20-3 dolar 17 dolarını geri alacak, düşmezse 3 dolar sigortalayıca ödeyeceğine dair teklif yapıyor. Sigortalamak isteyenler karşı tekliflerini yapıyorlar, 3 dolar olmaz 4 dolar veya 72 saat çok uzun 48 saat olsun gibisinden. Aynı şekilde başka birisi de teklifi olduğu gibi kabul edebiliyor. Sonuçta Monetro %30 düştüğü senaryoda 100$’ı kişinin 70$’a iniyor ancak sigortadan 17$ (3 dolar sigorta ücreti çıktıktan sonra) aldığından dolayı 87$’a inmiş oluyor. Kaybı %30’dan %13’e geriliyor. Yok monero %25 ten fazla düşmezse veya artarsa sadece 3$ ödemiş bulunuyor. Tabi bu anlaşmayı %1 düşmesi ve düşüşün tamamını karşılaması şeklinde yapabilirler, daha doğrusu teklif edebilirler ancak bu işin bir de sigortacı tarafı var. Şartlar ağırlaştıkça, sigorta ücreti o kadar büyüyecektir veya kabul görmeyecektir.

Proje şu an ico sürecinde ve 2 Nisanda başlayan Süreç 31 Mayısta sona erecek. Şu ana kadar pre-ico’da satışa sunulan 1000 ethereum değerinde satışa ulaşmışlar ve ayrıca 2. tierde 1000 etherum içersinde satış miktarındalar. Soft cap’in 6000 ethereum olduğu düşünülürse şu anda buna ulaşmak konusunda henüz başarılı olamamışlar, ancak önlerinde koca bir ay var ve her zaman süreci uzatma şansları da mevcut. Hiç bir şey olmasa bile en azından soft cap’i aşağıya çekme gibi bir opsiyonları da var.

Sonuç olarak, benzeri olmadığından dolayı enteresan bir proje bitrust. Ne alırsam düşüyor, sorununa çözüm bulabilir. Neyin düşüp neyin düşmeyeceğini iyi tahmin eden kişiler için de güzel bir sigorta geliri sağlayabilir. Umarım bir noktada soft cap’lerine ulaşır ve projeyi hayata geçirirler. Bu projenin kriptopara sistemine yararı dokunacağına inanıyorum. İzlemede kalalım.

Website: https://bitrust.co.uk/
Bounty: https://bountyhive.io/join/Bitrust?from=levyashin

About The Author

6 Comments

 1. Yandık 4 Mayıs 2018 at 19:19

  şu keşke ilk waves aldığımda olsaydı. bittik ya

 2. zafer 4 Mayıs 2018 at 19:44

  Enteresanmış. Ancak ben karşı tarafta beni sigortalayanın bir şirket olmasını kişi olmasına tercih ederim. Sonuçta benim kazancım onun kaybı oluyor

  • gurhan 4 Mayıs 2018 at 20:05

   Ne alaka ki. Sonuçta borsada da satıp kar ettiğinizde siz kazaırken karşı taraf kaybediyor. Siz kaybederseniz de karşı taraf kazanıyor.

   • zafer 5 Mayıs 2018 at 09:11

    Doğru diyorsunz

 3. hadi 5 Mayıs 2018 at 11:21

  Bunlar soft cap moft cap yapamaz

  • gurhan 5 Mayıs 2018 at 14:29

   Belli olmaz.

Leave A Response