Pazartesi, Ekim 21, 2019
Airdrop

FCFL – Taraftar Tarafından Kontrol Edilen Futbol Ligi

Bugün, son zamanlarda beni en heyecanlandıran, gerçekten başarılı olacağına emin olduğum ve en benzersiz proje hakkında yazmak istedim. Bildiğiniz gibi ülkemizde ben de dahil herkes adeta birer Pep Guardiola, Alex Ferguson hatta daha bile iyileri. Herkesin kendine göre bir taktiği bir transfer stratejisi bir oyun sistemi mevcut ve herkes kendininkisinin en doğru olduğundan çok emin. Ancak milyonlarca teknik direktörden haliyle sadece bir kaç tanesi bu işle uğraşabiliyor. FCFL yani uzun adıyla taraftar tarafından kontrol edilen futbol ligi ile (malesef Amerikan Futbolu, bizim futbol değil) bu son bulabilir ve herkes “en iyi olduğunu düşündüğü” işi yapabilir.

FCFL kendine bir lig oluşturuyor. Bu lig, kolejde Amerika Futbolu oynamış, profosyonel takımlarda bulunmuş veya gerçekten çok yetenekli olup şu ana kadar bir şekilde bu tarz bir kadroda bulunmamış kişilerden oluşacak. Ortaklık yaptığı platformlar arasında bulunan Twitch platformunda yayınlanan maçlarda tüm oyun içi kararlar oylama sistemi ile alınacak. Ligdeki tüm takımlar taraftarlar tarafından yönetilecekler. Ancak herkesin oyu aynı olmayacak, buradaki sistemi steemit gibi düşünebilirsiniz. Ne kadar fan token, o kadar fazla vote gücü anlamına gelmekte.

Proje aşağı yukarı 6-7 aydır mevcut ancak henüz bir ico tarihi belli değil. Bu tarz insan bazlı ve büyük bir projenin haliyle yasal kısımları zaman alıyor, projenin Amerika merkezli olması da regülasyon konusunun uzun ve sancılı geçmesine yol açıyor. Uzun süren hazırlık süreci bittikten sonra ico’nun çok ama çok kısa süreceğini tahmin ediyorum.

Sonuç olarak, çok rahat tutabileceğini ve farklı spor dallarına da yol göstereceğini düşündüğüm bir proje FCFL. Parası çok olan insanlar ellerinde çok yüksek miktarlarda token tutmaya çalışıp daha ağırlıklı oyları kabul edilsin isteyeceklerdir dolayısıyla token’ın fiyatı çok acayip miktarda değerlenebilir. Hedefledikleri ligi oluşturabilirlerse, önümüze sporda yepyeni bir pencere açılabilir. Heyecanla bekliyorum. Öyle bir proje ki, beni Amerikan Futbolu hastası yapabilir.

Website: https://www.fcfl.io/
Bounty: https://app.bancor.network/communities/59f9d3c941bab50001fc8c05
Telegram: https://t.me/FCFL_FAN_TOKEN

About The Author

Leave A Response