Çarşamba, Ocak 23, 2019
Airdrop

Coinjanitor ile Ölü Coinler Değer Kazansın!

Şu anda coincapmarket’ta listelenmiş toplam 1610 kriptopara mevcut. Bu sayı her geçen gün artmasına rağmen, aslında burada listelenmemiş hatta belki hiç bir borsada işleme görmemiş kriptoparaların sayısı bu rakamın çok daha üzerinde. Bu bahsettiğim kriptoparalar eğer bir noktada listelenemez ve gelişimi durursa, bir noktada ölüme terk edilmiş oluyorlar. O yüzden ölü coinlerin sayısı görmezden gelinemeyecek kadar fazla. Coinjanitor işte tam bu noktada ölü coinlere bir değer kazandırma yoluna gidiyor.

Coinjanitor’un sistemi şu şekilde çalışacak. Önce coin bulma aşaması. Burada aradıkları, en az 2 yıl önce geliştirilmiş olan, exchangelerde olmayan, piyasa değeri 50.000$’ın altında başarısız öncelikli olarak pow coinler. Buna uygun bir coin bulduklarında, geliştiricilerine, topluluklarına, her coin sahibine ulaşmaya çalışarak buy-out programı oluşturacaklar. Bu program dahilinde tüm kodların, blockchain bilgilerinin, github kaynağının kendilerine teslimi ve aldıkları coinleri yakmayı karşılığında ise ölü coin yerine para eden jan tokenları verecekler. Bu değişim tamamlandıktan sonra, coinin blockchaini de devreden çıkartacaklar.

Bu şekilde aldıkları kodları inceleyecek, en ufak bir faydalı kodu bile bırakmadan hepsini açık kaynağa çevirecek ve bir blockchain kütüphanesi oluşturacaklar. Yani ölmüş coinlerden bir değer bulup, bunları gelecek projeler için bir kullanılabilir bir kaynağa çevirecekler. Birinin çöpü bir diğerinin hazinesi mantığı burada kendini gösteriyor. Icoları şu anda devam etmekte. Hard cap’leri olan 7.5 milyon doların 1.6 milyon dolarını toplamayı başarmışlar. Önümüzde iconun bitmesine 20 güne yakın süre var.

Sonuç olarak daha önceleri benzerini görmediğimiz bir projeyle karşı karşıyayız. Kripto ekosistemine yapmaya çalıştıkları ve eğer başarılı olabilirlerse yapacakları katkı gerçekten çok ciddi olacaktır. Dolayısıyla gelecek projelerin çok daha iyi olmasına ve tüm ekosistemin bundan yarar sağlamasına yol açabilirler. Ekosisteme bu kadar yararlı bir projeyi sonuna kadar destekliyorum.

Website: https://coinjanitor.io/

 

About The Author

5 Comments

 1. s.n.m 12 Mayıs 2018 at 10:01

  Bu proje çok fazla kar getirir gibi durmuyor token tutanlara ama genel amacıyla çok güzel projeymiş. Teşekkürler.

 2. hakan 12 Mayıs 2018 at 10:14

  Bende var böyle bir kaç tane coin süper olur böyle bir şey.

  • gurhan 12 Mayıs 2018 at 18:19

   Bende de var ya. Hiç yoktan para kazanırız elimizdeki çöplerden.

 3. lafalaf 12 Mayıs 2018 at 18:18

  kör olası çöpçüler coinlerimi süpürmüşler 😀

 4. amansızdropcu 12 Mayıs 2018 at 19:18

  hakkaten böyle bişi varsa nolur temizlesin. benim gibi obsesiflere birebir.

Leave A Response