Cuma, Nisan 26, 2019
Airdrop

Bountie İle Oyunculuk Bir Daha Asla Aynı Olmayacak!

Aslında projenin ismine bakar bakmaz, bounty0x veya bountyhive gibi bir kripto ödül programı yönetimi projesi düşünülüecek bir ismi var (açıkçası ben de öyle düşündüm) Bountie’nin ancak aslında olan çok daha potansiyelli bir proje. Espor benim kuşağımdaki insanlar için biraz geç kalmış bir şey. Açıkçası oyun oynamayı oldukça sevmeme rağmen lol veya dota gibi oyunları ne oynamaktan ne de izlemekten hiç zevk almıyorum. Nitekim arkadaşlarım da genelde aynı yaş grubundan olduğundan dolayı benzer şekilde düşünüyorlar, bizden daha büyükler zaten Espor deyine neden bahsedildiğinden bile genel olarak çok emin değiller. Ancak biraz takip eden herkes Espor’un potansiyelinin ve büyüme hızının farkındadır. Gençlerin normal sporlardan gittikçe uzaklaştığını ve yerine Espor’a yöneldiği de yapılan araştırmalar sonucunda görebiliyoruz. Bir gün Espor’un, şu andaki futbol, basketbol vb. klasik sporların izlenme sayısını bile geçmesi bekleniyor. Dolayısıyla Bountie’nin içinde bulunduğu pazarı çok önemsiyorum ve projelerine çok ciddi bakıyorum. Aşağıda da 2017 yılında Espor hakkında yapılmış çok detaylı bir grafik koyuyorum ki büyüme oranlarını ve pazarın büyüklüğünü eğer bilmiyorsanız net bir şekilde görebilesiniz.

 

Espor’da her spor da olduğu gibi bir profosyonel oyuncular ve bir de izleyiciler var. İzleyiciler aynı zamanda amatör oyuncular da oluyorlar. Ortalama bir profosyonel Espor oyuncusu kariyeri boyunca 2 milyon dolar gibi bir para kazanıyor. Bu işte profosyonel olabilimek için hayatınızın büyük bir kısmını bu işe ayırmanız gerekiyor. Yani iyi bir oyuncuysanız ama bu işe ayıracak sınırlı zamanınız varsa, tam zamanlı bir işte çalışıyorsanız, hiç bir zaman bir profosyonel takımda yer alamayacak dolayısıyla oyun oynama keyfini para kazanma keyfi ile bir araya getiremeyeceksinizdir. Ancak Bountie ile bu değişiyor. Bountie her türden oyuncunun da sevdiği oyunu oynayarak para kazabileceği bir platform kuruyor.

Bountie, oyucuları, oyunculuk şirketlerini platformunda bir araya getirmeyi hedefliyor. Oluşturacakları platformda, oyuncuların istatistikleri, geçmişleri gibi bilgiler tutulacak. Bountie tokenları kazanabilecekler. Sezonluk sıralamalar ve çok sayıda turnuva oluşturacaklar ve oynayanlar da profosyonel oyunculara karşı ne durumda olduklarını görebilecekler. Bütün bunlar blockchain’in değiştirilemez ve saydam yapısı ile saklanacak. Tüm bunlar sayesinde, herkes para kazanabilecek, Espor’dan para kazanmak sadece çok küçük bir kişi grubuna özel olmayacak ve son olarak, profosyonel takımlar kendilerine oyuncu aradığında, çok rahat bir şekilde oyuncuların geçmişini görüntüleyerek istedikleri kalitede oyuncuyu bulabilecekler. Yani Bountie platformunda çok iyi performans gösteren birisi bir gün profosyonel bir takımın dikkatini çekebilecek ve kendisini bir anda bambaşka bir noktada bulabilecek.

Bountie bir erc-20 tokenı olacak ve 200 milyon adet basılacak, bunların 150 milyon tanesi satışa sunulacak kalan kısım ise ekibe ve danışmanlara verilecek. Bountie tokenı elde etmenin çeşitli yolları var. Satın almak, diğer oyuncularla yapılan bountie bahisli oyunları kazanmak, Bountie oyun turnuvalarından birinde ilk 10’a girmek, günlük Bountie görevlerini yapmak (Şu kadar kişiyi öldür, bu kadar süre oyna vb.) Referral kampanyalarına katılarak, arkadaşlarının da Bountie platformuna katılmasını sağlamak ve son olarak promosyon ve pazarlama kampanyalarından elde etmek.

Sonuç olarak oyunculuk pazarı her sene büyümeye devam ediyor ama asıl dikkat çekilmesi gereken kısım, Espor çok daha agresif çok daha güçlü bir şekilde büyüyor. Hali hazırda güçlü bir Espor projesi blockchain’de mevcut değil ancak aslında blockchain’e de bir o kadar uygun bir alan. Bountie’nin doğru konuda çok mantıklı bir proje oluşturduğunu ve başarılı olacağını da düşünüyorum. Yakından takipte kalınmasını öneririm.

Ico: https://bountie.io/tokensale/

 

About The Author

6 Comments

 1. Milosa 12 Mayıs 2018 at 13:33

  Espor turnuvası vardı geçen sene gittiğim. Basketbol sahasında yapmışlar, tribünler fulldü inanılmaz bir potansiyel var.

  • gurhan 12 Mayıs 2018 at 13:41

   Aynen inanılmaz bir potansiyel var. Ben de duydum o tarz şeyler.

 2. ayberk 12 Mayıs 2018 at 17:11

  Ben oynuyorum ara sıra aslında ama tam yazıdaki profil benim. işten vakit buldukça ara sıra oynuyorum bir kazanç yok tabi. fena da oynamıyorum aslında. Valla şimdiden sevdim bountieyi 😀

 3. Sercü 12 Mayıs 2018 at 18:14

  ” 2 milyon dolar gibi bir para kazanıyor. ”

  Bu gerçek mi ya?

  • gurhan 12 Mayıs 2018 at 18:16

   Evet gerçekmiş ki bu ortalama bir oyuncu, bir de bunların yıldız oyuncuları vs. var 🙂

 4. amansızdropcu 12 Mayıs 2018 at 19:02

  admin espor olayı çok atraksiyonlu. bu taraftaki projeleri iyi takip et muhakkak.

Leave A Response