Pazartesi, Ekim 21, 2019
Airdrop

The Deal Coin ile Finansal Devrime Katılın!

Bankaların kredi mevduat sistemi en basit haliyle şu şekilde çalışıyor. Parası olan bir kişi gidip parasını %10 faiz ile bankaya yatırıyor, paraya ihtiyacı olan bir kişi de %10 faiz ödeyerek bu parayı alan bankadan %20 faiz ödeyerek bu parayı borç alıyor. Oranlar tam olarak bu şekilde veya 1e 2 şeklinde olmasa da en çok parayı aracılık yapan bankanın kazandığı herkesin malumu. Peki şunu düşünün, parası olan kişi gidip direkt krediye ihtiyacı olan kişiye borç verse ve faiz oranını %15 olarak belirleseler. Yani hep parası olan kişi, bankada alacağından daha fazlasını alabilse hem de borç alan kişi bankaya ödeyeceğinden daha düşük bir faiz ile borç alabilse, iki taraf için de çok daha iyi olmaz mıydı? İşte The Deal Coin tam anlamıyla bunu hedefliyor.

The Deal Coin merkezsiz bir, kişiden kişiye borç verme platformu. Tabi ki bu platform oluşturulurken, ben para veriyorum, ben para alıyorum şeklinden çok daha profosyonel bir yaklaşım içerisindeler. Blockchain üzerinde tutacakları, başvuru formu, kyc, anti para aklama bilgileri, sigorta gibi bilgilerle aslında bir bankanın sağlayacağı tüm güveni sağlayacaklar ancak alacakları komisyon bir bankanın aldığından çok daha düşük olduğundan ve yine blockchain sayesinde, ihtiyaç duydukları sermaye bir bankanın ihtiyacından çok daha düşük olacağından bunu gerçekleştirebilecekler. Özellikle dünya genelindeki kobilerin, platform açıldıktan sonra finans sistemine çok kolay ve çok daha adil bir ulaşım elde edeceklerinden, çok fazla ilgi göstereceklerini düşünüyorlar.

Icoları 26 martta başladı ve 4 haziranda sona erecek. Ekosistemde kullanılacak olan DLSD bir ethereum tokenı ve kar payı dağıtmıyor. Şu ana kadar geçen kısa sürede 15 milyon dolar üzerinde bir para toplamayı başardılar. Daha önceleri yazmış olduğum ve şu günlerde yavaş yavaş sistemde yer almaya başlayan gbx exchange’inde ilk listelenmelerini de gerçekleştirecekler.

Sonuç olarak, bu piyasada çok ciddi bir para toplayarak başlamış bir ico ve finansal sistemlerin gerçekten de gelişmeye ihtiyacı var. Aracıların daha az para aldığı noktada, herkes daha kazançlı çıkacaktır. The Deal Coin projesi de bunu başarabilir gibi duruyor.

Website: https://wefundanydeal.io/
Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3041085.0

About The Author

5 Comments

 1. hakan 14 Nisan 2018 at 21:23

  Çok iyi proje, iyi de para toplamış.

 2. ozgur 14 Nisan 2018 at 23:22

  valla ayı piyasası mayı piyasası geçiniz. proje iyiyse bir şekilde para toplamayı biliyor.

  • gurhan 15 Nisan 2018 at 14:25

   Aynen öyle proje iyiyse bir şekilde para topluyor.

 3. s.n.m 15 Nisan 2018 at 09:11

  Böyle projeleri gördükçe bankacıların yaptığı bitcoin aleyhi açıklamaları daha iyi anlıyorum. Adamların ocağına incir ağacı resmen 😀

  • gurhan 15 Nisan 2018 at 14:26

   Bu işten en büyük zararı görecek olan kısım bankalar ve bankacılar. Şu sistem yerleştikten sonra kim ne yapsın bankaları.

Leave A Response