Pazartesi, Ekim 21, 2019
Airdrop

Pumapay ile Kripto Kullanarak Alışveriş Çok Daha Kolay!

 Kriptonun her geçen gün daha da yaygınlaşması, hayatımızda yerinin büyümesine yol açıyor. Her ne kadar bunu gerçekleştirmeye çalışan projeler çıkmış olsa da henüz günlük hayatta alışverişlerimizi veya herhangi bir satın almamızı kripto olarak yaptığımız söylenemez. Bunun için bazı olanaklar var olsa da, şu an için yaygın bir kullanımdan bahsedebilmemiz mümkün değil. Pumapay’de bu sorunu çözmek ve kripto ödemelerini hayatın her yerine yerleştirmek amacıyla piyasaya çıkıyor.

Projelerini diğer ödeme yöntemlerinden ayrıştıran en büyük özellikleri Pull Payment olarak adlandırmışlar. Pull Payment’ı tam olarak türkçeleştirebilecek bir kelime yok nitekim bu kullanımın ingilizcede de olduğundan emin değilim. Bir hizmet satın aldığınızda ödeme yapıyorsunuz, bir de aylık üyeliklerde veya düzenli ödemelerde ödemenin çekilmesi var hizmet sağlayan tarafından, işte bunun ismi Pull Payment olarak adlandırılmış, biz de buna ödeme alma adını verebiliriz.

Oluşturdukları protokol ile, kriptoparalar ile ödeme alınabilmesini sağlamayı hedefleyen PumaPay bu sayede kriptoparaların bir ödeme yöntemi olması önündeki en büyük engeli kaldırdığını söylüyor. Aylık üyelikler, ödeme talimatları, düzenli ödemeler gibi her şey bu sayede gerçekleştirilebilecek.

PumaPay’in tokenları, ekosistemin ödeme yöntemi. Her türlü işlem için kullanacaklar ancak ekibin biraz fazla beklentiye girdiğini düşünüyorum. Herhangi bir kar payı dağıtmayan bir token için 15 milyon dolar soft cap koymalarını nispeten anlayabiliyorum sonuçta ilk kuruluş maliyeti yüksek olacaktır bu tarz bir projenin ancak 150 milyon dolar hard cap, yatırımcıları kaçırtıcı bir etki yapabilir.

Sonuç olarak benzerlerinden çok ince bir nüans farkıyla ayrılabilmeyi başarmış bir ico pumapay. Yüksek belirledikleri cap’leri ekstra zarar vermezse, başarılı olabilirler. Bir noktada bir kripto ödeme yöntemi tüm pazarı kasıp kavuracak. Pumapay olabilir mi, bunu zaman gösterecek. Takipte kalmakta fayda var.

Website: http://pumapay.io/
Telegram: https://t.me/PumaPay
Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2658299.0
Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2658558.0

About The Author

Leave A Response