Cumartesi, Nisan 20, 2019
Airdrop

İzlerken Değil İzletirken De Kazandıran Platform On.Live!

Bugün yakın zamanda bahsettiğim bir projeyi biraz daha detaylandırarak aktarmak istiyorum. İnceledikçe farklı noktaları öne çıkarmak gerektiğini farkettim. Özellikle online video pazarının bu kadar büyüdüğü dünyada, piyasaya yaklaşımlarını enteresan buldum.

Online video reklamcılığı Türkiye’de her yıl büyük bir hızla büyüme gösteriyor. Geçtiğimiz yıl sonunda, video yayını yapan platformlara 1 Milyon TL’nin üzerinde bir harcama yapıldı ve her geçen gün bu pastadan pay almak isteyen siteler yayın hayatına başlıyor. Artan video izleme hacimlerinin arkasında 2 ana temel neden var, eğlence ve bilgi edinme. Eğlence kısmını açıklamaya gerek yok, özetle dijital dünya influencerları, müzik videoları, ilgi alanınıza ait videolar bu kategorinin içinde yer alıyor. Bilgi edinme dediğimiz noktada da daha çaresiz durumdayız. Derdimize çare arıyoruz, yemek tarifi ararken, evdeki bozulan eşyaları onarırken, aklımıza takılan küçük bir sağlık sorusunun cevabını öğrenmek isterken, danışmanlık parası vermeden hukuki bir konuya cevap ararken, güvenilir birilerine ihtiyaç duyuyoruz.

Düşünün ki, bu ve bunun gibi merak edilen onca sorunun cevabını veren bir platformda yayıncı olduğunuzda da çok ciddi bir para kazanma şansına sahip olabilirsiniz. On.Live platformunda soruya cevap arayan değil veren olduğunuzda 3 yönden para kazanabiliyorsunuz : kısa videolarla sorulara cevap vererek, canlı yayınlarla daha büyük kitlelere ulaşarak ve son olarak da videolarınıza alacağınız reklamlar üzerinden. Bu paraları tabii ki de sistemin para birimi olan ONL tokenlar vasıtasıyla elde ediyorsunuz.

Toparlamak gerekirse, sistemin güzel yanı, kendinizi geliştirdiğiniz ve yıllarınızı harcadığınız uzmanlık alanınızı kullanarak, hem insanlara yardımcı olma şansını yakalıyorsunuz, hem de bunu yaparken para kazanmaya devam ediyorsunuz. Başarılı olur mu göreceğiz fakat büyük sayıda kullanıcıyı sisteme dahil etmeye müsait bu tarz projelerin yaklaşım olarak çok daha ilgi çekici olacağını tahmin ediyorum.

Website: https://on.live/
Telegram: https://t.me/onlive
Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2738965.0
Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2751766.0

About The Author

Leave A Response