Cumartesi, Nisan 20, 2019
Airdrop

Ico Pass – Kyc Yapmanın En Kolay Yolu!

Artık kripto dünyası içerisinde olan herkes gibi biz de Kyc (know your customer yani müşterini tanı) isimli prosedürle sık sık karşılaşmaktayız. Önceleri sadece icolara yüksek miktarlarda para yatırıldığı zaman karşımıza çıkabilen Kyc artık exchangelere kayıt olurken, icolara azıcık bir miktarla katılırken ve hatta ödül programlarında kazanılan 3-5$’ı almak için bile gerekli bir hale geldi. Bundan dolay kripto dünyasında aktifseniz dolayısyla sürekli yeni icolara katılıyor, exchangelere kayıt oluyorsanız tekrar tekrar kyc doldurmak hem bir çile hem de bu Kyc’leri talep etmek durumunda kalan şirketler için kontrolü masraflı bir çile.
Ico pass yukarıda anlattığım karşılıklı çileye bir son verme niyetiyle karşımıza çıkıyor. Şu an mevcut o lanet ettiğiniz Kyc’lerin kontrolünün maliyeti 230 euro ve üstünde iken, bu işlem çoğunlukla manual olarak yapılıyor ve haliyle çok uzun zaman alıyor bunlar yetmiyormuş gibi hatalar sıklıkla yaşanabiliyor. Ico pass’in getireceği otomatik sistem ile Kyc’nin süresi 7 dakikaya iniyor, blockchain üzerinde yer aldığından değiştirilemiyor ve ayrıca 230 euro’yu aşan maliyet kyc başına 7 euro gibi çok uygun bir rakama iniyor. Ayrıca Kyc bir kez yaptıktan sonra her türlü Kyc isteyen ve ico pass ile anlaşmalı şirket ile Kyc’nizi paylaşabiliyor ve bu işlemi tekrar tekrar yapmak durumunda kalmıyorsunuz.
Icopass’ı diğer icolardan ayıran kısmı hard cap ve soft cap konusunda gayet ölçülü davranmaları olmuş. Artık merkezsiz wi-fi platformlarının bile 50-60 milyon eurolara hard cap 10 milyon eurolara soft cap koyduğu noktada Ico Pass son derece makul davranmış ve hard cap’ini 5 milyon euro soft cap’ini ise 500 bin euro olarak belirlemiş. Kendilerine gerekenden fazlasını istemediklerini ve bu sayede de token fiyatına rahatlıkla artacak bir alan bırakarak yatırımcılarını korumuş olduklarını söylememiz mümkün.
Sonuç olarak, artık kripto demek Kyc demek, uzun bir süre kaçsam bile bir süredir bu sisteme boyun eğdim ve yaptığım Kyc sayısını unutacak kadar çok Kyc yaptım. Şirketlere olan faydası belki token fiyatına olumlu yansıyacaktır ancak benim açımdan aynı şeyi tekrar tekrar yapmamın önüne geçecekse umarım başarılı olurlar.

About The Author

Leave A Response