Cumartesi, Nisan 20, 2019
Airdrop

Giftcoin İle Bağışlarınız Yerine Ulaşsın!

Sokakta engelliler için veya çocuklar için dergi sattığını gördüğünüz kişiler olmuştur, almadığınızda belki trip atmışlardır belki almışsınızdır ve ertesi hafta hangi dernek yararına satıyorsa o dernekten bize gelen böyle bir para yok açıklama görmüşsünüzdür. Açıkçası bazı insanların çok iyi niyetle uğraşını verdiği bu olay bazı insanlar için de haksız gelir kapısı. O nedenle her ne kadar arada dürüst olanları elediğimi bilsem de bir bağış yapacağım zaman direkt araştırdığım bir vakfa direkt banka yoluyla bağış yapmayı tercih ediyorum.

Ancak zaman zaman özellikle yanlış hatırlamıyorsam gittigidiyorda denk gelmiştim bu özelliğe, 29.70 tutmuş bir alışverişi 30.00’e yuvarlayarak 30 kuruşu seçtiğim bir hayır kurumuna bağışlamayı seçtiğim de oldu. Açıkçası gittigidiyor bu tarz bir işlemde güvenebeliceğim bir kurum ancak birilerine güvenmeli miyiz? Giftcoin sadece bağış amaçlı bir kriptopara, bunun yanında bir de  uygulama çıkartıyor ve bu sayede hiç bir aracıya bu tarz bir işlem için güvenmemize gerek kalmıyor. Uygulama bizim onayımızla küsüratlar tutarında giftcoin alıyor ve bu tutarları önceden seçeceğimiz olan hayır kurumuna aktarıyor. Blockchain’in transparan yapısı sayesinde bu paraların kuruşu kuruşuna seçtiğimiz hayır kurumuna aktarılışını görebiliyoruz.

Tabi bu noktada güvenmemiz gereken vakıf veya derneğin iyi araştırılmış olması önemli nitekim ülkemizde geçmiş senelerde bunların örnekleri çokça mevcut. O konuda malesef blockchain’in yapabileceği bir şey yok, bu konuda yapabileceğimiz araştırmanın en iyisini yapmalı ve en iyisini ummalıyız.

Bağış amaçlı proje, ufak bir airdropvari bounty bütçesi de oluşturmuş. Buna göre youtube ve cryptocompare kampanalarına katılırsanız geleceğini düşündüğüm gift token miktarının değeri 50$ civarında. Bu parayı ister istediğiniz kuruluşa bağışlar ister exchangelerde satarsınız bu sizin bileceğiniz iş.

Sonuç olarak dünyayı daha iyi yer yapmak amaçlı bir projeye her daim saygı duyarım ve umrumda olmayan küsüratların birikip bir yerde birilerinin hayatını daha iyi getirmesini de sağlamak isterim. Yatırımsal açıdan bakarsak bir utilty tokenı, insanlar giftcoini ne kadar çok kullanırlarsa fiyatı o kadar değerlenecektir. Yarın başlayacak olan icosunu takip etmekte fayda var.

Website: https://www.giftcoin.org/
Telegram: https://t.me/GiftcoinCrypto
Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2828871.0
Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2830701.0

 

About The Author

Leave A Response