Cumartesi, Nisan 20, 2019
Airdrop

Bitnation – Egemenlik İnternetindir!

Bundan milyonlarca yıl önce kıtalar birbirinden ayrılmamıştı ve tek bir süper kıta mevcuttu. Buna ait Türkçe’de tek bir kelime yok veya varsa da benim haberim yok. Ancak İngilizce’de Pangea bu anlama gelmekte. Bitnation icosu da tek sınırsız bir dünya hayaliyle yanıp tutuşan kripto anarşistlerinin projesi olarak ortaya çıkmış durumda. Programlarının ismi ise bu sebepten dolayı Pangea.

Başlamasına 24 saatten daha az kalan Bitnation icosuna şu anda mevcut kötü pazara rağmen yüksek ilgi olacağı tahmin ediliyor. Pangea içerisinde, sanal ülkeler oluşturabilir, vatandaşı olabilir, bu ülkeler içerisinde akıllı kontratlar oluşturabilir ve ihtilafları çözebiliyorsunuz. Ekosistemin para birimi Pat olacak ve herhangi bir kar payı ödemeyecek sadece uygulama içerisinde kullanılacak. Ayrıca bir de transferi mümkün olmayan itibar tokenları var. Buna göre uygulama içerisinde ne zaman bir akıllı kontrat yarattığında, akıllı kontratı gerçekleştirdiğinde veya bir ihtilaf çözdüğünde bu tokendan kazanıyorsun ve bu token ile itibarın belirleniyor ayrıca diğer yandan harcayabileceğin Pat tokenları da kazanmış oluyorsun. Sistede her şeyi Pat ile abiliyorsun ancak itibar parayla alınamıyor.

Bitnation ülke vatandaşlığını kendinin belirleyeceği bir dünya oluşturuyor. Ülkeler kendi kanunlarını ve politikalarını oluşturuyor ve yine kendi vatandaşlıkları için kendileri değer biçiyorlar. Dolayısıyla iyi ülkenin vatandaşlığı daha doğrusu bunu daha iyi idare eden ülkenin vatandaşlığı daha değerliyken, bunu pek götüremeyen ülkelerin vatandaşlıkları bedava sayılabilecek tutarlara belki de bedava olacak.

Ödül başlıklarında çeşitli airdropvari bountyler mevcut. İlki newsletter kampanyası ki çok bir anlatılacak kısmı yok. İkinci kısım siteye üye olma bunu yapmak için iconun başlamaması lazım ki 24 saatten daha az süre var. Son kısım ise youtube. Açıkçası başlıkta youtube başlıklarını yanlış yazmışlar, doğrusunu öğrendim buradan ulaşabilirsiniz. Burada 80 civarı video var ve hepsini upvote etmenizi bekliyorlar açıkçası ben ilk 3-5’i upvoteladım bıraktım, sanmıyorum hepsini kontrol edeceklerine ancak risk almak istemiyorsanız hepsini upvotelayın. Çok az kişi yapacağından bu işlemi böyle bir durumda daha çok kazanırsınız yok kontrol etmezlerse boşuna 15 dakika uğraştığınızla kalırsınız. Burada karar size ait. Tahminim ico beklendiği gibi başarılı olursa en az 80$ geleceği yönünde ki daha yukarılara çok rahat çıkabilir tutar.

Açıkçası kafamda proje çok fazla canlanmadı. Yani yapmak istedikleri şeyi anlıyor gibiyim ancak insanların neden buna ilgi gösterecek olduğunu ve ne gibi işlemler yapacaklarını çok fazla çözebilmiş değilim. Katılım beklentisi yüksek olarak gösteriliyor ancak dediğim gibi şu an için vizyonumun dışında bir proje. Yine de takip edip, göremediğim şeyin ne olduğunu vakti gelince görmeye çalışacağım.

Website: https://bitnation.co/
Telegram: https://t.me/PangeaBitnation
Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2290580
Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3081168.0

About The Author

2 Comments

 1. Serdar 24 Mayıs 2018 at 01:05

  Hocam burdan 594 Bin PAT geldi bana
  İco price ne göre 1000$ ediyor
  Sizce bu coin in tanesinin 1 $ olma şansını ne görüyorsunuz ?

  • gurhan 24 Mayıs 2018 at 08:08

   Kısa vadede %0

   Uzun vadede ise lotoyu tutturma ihtimalinizden biraz daha kuvvetli.

Leave A Response