Çarşamba, Haziran 19, 2019
Airdrop

Midex – İsviçreli Bankacılar ve Avukatların Kurduğu Bir Borsa

Zaman zaman orjinal projeleri paylaşıyor olsam da özüme dönmeyi de unutmuyorum. Şu sıralar en revaçta olan projeler borsa projeleri ve Midex’te bunlardan biri. Yüksek hacimli borsa yüksek komisyon demek ve birbiri ardına yeni ekipler bu kazancın peşinden gidiyorlar. Midex’te bu kazancın peşindeki ekiplerden biri.

Midex kendi deyimiyle ilk her şey dahil kripto para platformu. İsviçreli bankacı ve avukatlar tarafından kurulduklarını da neredeyse iki kelimelerinin birinde kullanıyorlar. Ancak bu bankacı ve avukat konusu o kadar fayda sağlamamış olacak ki şu ana kadar 5 milyon dolardan biraz daha fazla toplamışlar. Yani piyasa öyle bir noktaya geldi ki 5 milyon doları beğenmez sadece ile sunar olduk. Ancak 75 milyon dolar hard cap’i olan bir proje için 5 milyon dolar her ne kadar soft cap olsa da çok büyük bir başarı anlamına gelmiyor yine de projenin devamı için yeterli para toplanmış ve daha uzunca bir süre var iconun sona ermesine.

Midex’ten biraz bahsetmemiz gerekirse, sadece bir exchange olmaktan daha ziyade daha fazlasını hedeflediklerini söyleyebilmemiz mümkün. Kredi kartı ve banka transferi gibi yöntemlerle de para alıyor olmaları kendilerini bir adım öne taşıyor. Ancak bu şekilde para yatırmalarda kyc talepleri olacakmış ki zaten benzer işlemi gerçekleştiren her borsada da durum bu şekilde. Bunun haricinde  İlk yenilikçi kripto finans platformu olacaklarını söylüyorlar. Borsada yatırımcı köşesi, al-sat bot’ları gibi alanlar da mevcut olacakmış. Açıkçası daha önce görmediğimiz şeyler değil ancak nasıl bir pazarlama ve dediklerini nasıl başarıyla oluşturacakları önemli.

Tokenlarından bahsetmek gerekirse, ekosistemde bütün premium özelliklerin alınmasını sağlamasının yanı sıra bir de kar dağıtımı modeli bulunmakta. Günlük komisyon gelirlerinin %20’si token sahipleri arasında paylaştırılacakmış. Bu durumda hacim ne kadar artarsa o kadar token fiyatı artacak yine tersi durumda hacim düşerse de token fiyatı düşecek. Açıkçası kucoin tokenı sahibi olarak 400 milyon dolar hacimlerden 60-70’e düşüşünü izlemek ne kadar çile gibiyse 5 milyon dolarlardan 400 milyon dolarlara çıkışı o kadar keyifliydi.

Sonuç olarak bir başka exchange projesi. Tokenların gelir dağıtımında kullanılıyor olması en büyük avantajları. Ancak sıkıntı şu ki artık her köşe başında bir borsa var ve yeni borsaların tutması eskisi kadar kolay ve kısa sürede gerçekleşmiyor. Hatta daha bu borsayı kimse tutamaz dediklerimiz bile tepetaklak olabiliyor. Yine de işini düzgün yaparsa kendine rahatlıkla sağlam bir hacim yaratabilir.

Websitesi: https://ico.midex.com
Whitepaper: https://ico.midex.com/whitepaper_eng.pdf
Telegram: https://t.me/midexinfo_en

About The Author

1 Comment

  1. ridertiger 22 Şubat 2018 at 10:57

    Ilgilenen olursa steemit de bununla ilgili yazim:
    https://steemit.com/midex/@ridertiger/midex-kazancini-paylasan-yeni-borsa

Leave A Response