Çarşamba, Haziran 19, 2019
Airdrop

KickCity- Arkadaşında bilet varsa sende de var!

Çok heves ettiğiniz bir konsere arkadaşlarınızla gitmek istiyorsunuz ama hiç bilet kalmamış; çok özel bir tiyatro oyunu var, arkadaşlarınızın katılacağınız son anda öğreniyorsunuz ama size ulaşmamış; oysa ki mutlaka katılmak isterdiniz ya da bir organizasyon düzenlenmiş, sizin hiç haberiniz yok. Tüm bunlar, çok sık karşılaşabileceğimiz durumlardan bazıları.

Bunun altında yatan en temel sebep de, “event marketing” (organizasyon pazarlaması) in tamamen günü kurtarma üzerine olmasından kaynaklanıyor. Her bir organizatör, kendi küçük dünyasında bu biletleri satmaya çalışıyor, “kesin gelirim”, “beni mutlaka yaz, 10 bilet de ben alırım” diyenler ve davete katılıp katılmayacağına dair asla bir bilgi sunmayanlar sebebiyle, sona kalan biletler roket hızıyla Facebook ve Google’da reklamla köpürtülmeye çalışılıyor. Alakalı alakasız birçok insana ulaşan reklamlar için dünyanın parası harcanıp, ancak küçük miktarda bir gelir elde ediliyor.

Kickcity bu soruna çok basit bir çözüm buluyor. Sahip oldukları kişi havuzu üzerinden davetiye paylaşımı ile herkes kazançlı çıkabiliyor. Diyelim ki uygulamada gezinirken bir parti olacağını öğrendiniz ve bilet almak istediniz. Satın alma sonrasında size özel hazırlanmış linki arkadaşlarınızla paylaşıyorsunuz ve onları davet ediyorsunuz. Onlar bileti satin aldığında siz de puan/hediyeler kazanma şansını yakalıyorsunuz ve davetiye süreci devam ettikçe herkes bu süreç içerisinde kazanmaya devam ediyor. Hem organizasyonu düzenleyen kişi gereksiz yere reklam harcamaları yapıp, zoraki davetli bulmaya çalışmıyor ve yapılan organizasyonun kalitesi ciddi oranda artıyor, hem de siz arkadaşlarınızla birlikte şahane vakit geçirip, bir de bu işten kazançlı çıkıyorsunuz.

Gelelim tokenların kullanım alanına. Organizasyonu düzenleyen kişi, sisteme organizasyon bilgilerini giriyor. Bunun yayılması ve duyurulması için de belli miktarda KCY ödüyor. Reklamı gören kişiler paylaşmaya ve biletler satılmaya başlandıkça ödüller KCY olarak ödeniyor. Fakat burada en önemli kısım, katılımcılar ödemelerini BTC, ETH ya da gerçek bir para birimiyle ödeyebiliyorlar.

About The Author

Leave A Response