Cumartesi, Mayıs 26, 2018
Airdrop

Kepler – Robot – Ai Fabrikasına Ortak Olma Fırsatı

Bugünden pazara kadar yine bir kripto haftasonu  mesaisi yapmayı planladım. Geçen hafta hiç niyetim yokken bir sürü yazı yazmıştım, belki bu haftasonu bir sürü yazı yazacağım diye girip sadece bunu yazar bırakırım. Neyse, bugünün konusu son zamanlarda beni, hem büyüklüğü hem de projesiyle en çok heyecanlandıran ico olan Kepler. Ayrıca ödül programlarında telegram kampanyası ilginizi çekebilecek türden. Sadece telegrama katılarak bu devasa projenin bir ucundan tutabilmeniz pek tabi mümkün.

Kepler gerçekten de devasa bir proje. Gürcistan’lı bir ekip tarafından Gürcistan toprakları üzerinde merkezsiz bir robot ve ai (yapay zeka) fabrikası kuracaklar. 550.000 metrekare olan arazinin yeri bile belli, ico biter bitmez teslimi yapılacak ve fabrika yapılmaya başlanacak. Haliyle böyle bir projeyi Kepler ekosistemindeki tüm robotlar Kepler tokenıyla satın alınacak şeklinde geçmemişler, çok büyük para ihtiyaçları olduğundan dolayı proje kar payı dağıtan bir proje. Soft Cap’leri 30 milyon dolar, Hard Cap’leri ise 250 milyon dolar. Satılmayan token olursa yakılmak yerine dışarıda bekleyen özel yatırımcılara aktarılacakmış. Şu anda bile bu alanda 125 milyon dolarlık bir talep mevcutmuş. O yüzden market cap’i 250 milyon dolar ile başlayacak şekilde düşünün.

Normalde 250 milyon dolarlık bir projeye uzak durmayı tercih ederdim çünkü çok fazla yukarıya hareket edebilmesi 10-20 milyon dolarlık projelere kolay değil ancak tokenların şirkete ortaklık anlamına gelmesi işi ciddiye bindiriyor. Utility (x ekosisteminde alım satıma yaraması vb.) tokenların bir noktada devrinin geçeceğini ve meydanın security’lere(kar payı veren) ve ethereum, neo gibi akıllık kontratların oluşturulabildiği blockchain’lere kalacağını düşünüyorum. O yüzden kısa vadede ne kazandıracağını bilmesem de uzun vadede her zaman bu tarz kar payı dağıtımını tercih eden projeleri ilgi alanımda tutuyorum.

2019 sonunda karlarını paylaşmaya başlayabileceklerini umuyorlar. Forumda birisi 2019 sonunun fazla iyimser gözüktüğünü söylemiş; “ico biter bitmez alanı teslim alacağız, fabrika dizaynı ve mimarisi şimdiden hazır ve iki haftalık bir onay sürecimiz olacak. İnşaat şirketi hazır ve biz onayı alır almaz inşaata başlayacak ve ayrıca bize yüksek teknolojili ekipmanları sağlayacak şirketler de hazır bir şekilde bekliyor” şeklinde cevap vermişler.

Gelirlerinin yüzde 80’ini yeniden yatırıma yönlendirecekler ve bu sayede 5-10 yıl arasında %20 olan Gürcistan vergilerinden kaçınabilecekler. Ayrıca tokenlar şirket hisseleri yerine geçmekte ve karlarının bir kısmı token sahiplerine dağıtılacak olup bir kısmıyla da tokenlar geri satın alınacak. Böylece fiyatın hem artması hem de düzenli getiri imkanı elde edilecek.

Daha önce bahsettiğim telegram kampanyalarını ve diğer ödüllerini bu sayfada görebilirsiniz.  mesaiBu tarz telegram kampanyalarını duyurmayı bıraksam mı bırakmasam mı diye düşünmeye başladım.. Sayfaya girip airdrop nerede diyeni mi ararsınız, napcam şimdi ben diyeni mi, ve linkten çok katılım olduğundan dolayı adamları lanet ettirme durumuna getirenler oluyor.

Sonuç olarak blockchain dünyasında arkası en dolu projelerden birisi geliyor, 2019 sonuna yetiştirirler mi yetiştirmezler mi, proje kar yapar da dağıtır mı emin olamasam bile, bana inanılmaz heyecan veriyor. 4 gün sonra başlayacak pre-sale’lerini ve nisandaki icolarını yakından takip edeceğim. Size de aynısını öneririm.

Website: https://keplertek.org
Telegram: https://t.me/Keplertechnologies
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2839512.0

About The Author

1 Comment

 1. gokhangokhannn 9 Şubat 2018 at 22:51

  hocam elinize sağlık öncelikle ..allah razı olsun bizi bilgilendiriyorsunuz…çok teşekkürler

  siz telegram kampanyalarını duyurmaya devam edin..sonuçta bunlar durumu olmayan insanlar için icolara bir sermaye..

  hiç öyle lanet getirmeye sinirlenmeye gerek yok..bence..

  bizim millet sorunlu biliyorsunuz..tembellik öyle bir seviyeye ulaşmış ki neredeyse bu formları doldurmayayım benim cebime para koy diyecek yüzsüzler bile çıkabilir…

  muhattap olmayın.paylaşın geçin..o abidik gubidik soruları soranlar eninde sonunda kendi çözümünü bulmak zorunda kalacak …yapmazsa da kendi bilir..

  okumadan soru soran , bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olabilen bir toplum haline geldik..böyle tipler heryerde maalesef

  😉

Leave A Response