Cumartesi, Mayıs 26, 2018
Airdrop

Babb – Herkes Bir Banka!

yonetici 12 Şubat 2018 babb, ico Yorum yok Babb – Herkes Bir Banka!

Evet arkadaşlar, bugünün ilk ve son yazısı bir başka banka projesi üzerine. Ancak diğerleri kadar aç gözlü davranmamış olması yatırımcılarına avantaj sağlatabilecek bir proje aynı zamanda. Tüm bankaların 50-100 milyon dolar çılgı paralar topladığı bu pazarda kendilerine 20 milyon dolar üst limiti koydukları icoları bir hafta geride kalmışken 17 milyon dolarını toplamış durumda. Daha bitmesine oldukça fazla olduğu düşünülürse, hard cap’e ulaşmaması büyük sürpriz olarak nitelendirilebilir.

Peki nedir Babb ve diğer projelerden hedeflediği para harici ne farkları vardır. Yine asıl hedef dünyada yer alan 2 milyar bankasız veya bankalara ulaşımı olmayan insanlar. Bu bakımdan diğerleriyle bir fark yaratmıyor. Ancak yarattığı fark bir banka kurmak yerine herkesi birer bankaya çeviriyor olmaları, daha ziyade çok basit bir şekilde bankasız insanı banka hesabı sahibi yapıyor olması. Bir cep telefonu app’i bir selfie ve bir şifre cümlesiyle İngiltere’de bir banka hesabına sahip olmanız saniyeler sürüyor. Bir aracıya gereksiz masraflar vermeden tüm işlerinizi bu şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz ve kartıyla istediğiniz ödemeleri gerçekleştiriyorsunuz.

Aslında her ne kadar kendiniz bir banka oluyorsunuz deseler de, diğer banka projelerinden çok da farklı değiller, tek farkı saniyeler içinde oluşturulan İngiltere banka hesabı. Açıkçası bunu nasıl gerçekleştirebildiklerini ve nasıl izin alabildiklerini merak etmediğim değil. Bir başka önemli konu da market cap. Diğer banka projelerinin 3-5 katı topladığı yerde 1 topluyor olmaları (orantısal olarak) kendilerini daha düşük riskli kılıyor. Sonuçta 20m $ toplayan bir iconun market cap’inin 40m $ olması yatırımcılar için 2 kat kazanç iken, 80m $ toplayan bir iconun 40 m$ olması paranın yarısının gittiği anlamına gelmektedir. Ancak yatırım yaparken tek gözlemlenmesi gereken şey bu değil yine de dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi.

Sonuç olarak bir başka bankasızlara banka/ödeme projesi. Bir iki tanesi bunların arasından çok iyi kazandıracak ama hangisi olur bulmak kolay değil. Yine de bakalım belki Babb’dir kazandıracak olan.

Websitesi: https://getbabb.com
Telegram: https://t.me/babb_official
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2349340.0

About The Author

Leave A Response