Pazartesi, Ekim 21, 2019
Airdrop

Savedroid – Herkes İçin Kripto Para

Akşam uyku tutmayınca bugün yeni gördüğüm ve beğendiğim bir ico hakkında yazarken uykumun geri gelmesini umma kararı aldım. Açıkçası isminde droid’i gördüğümden dolayı sadece başlığına girdim ancak sonrasında bayağı zaman harcadım. Bir noktada airdropları da olduğunu görünce çok sevinsem bile, bunun yalnızca 100 token ve dolayısıyla 1 euro değerinde olması mutluluğumu kursağımda bıraktı. Yine de 1 euro’yu bugün kim kime veriyor diyenlerdenseniz sayfanın sonuna koyacağım linkten sitelerine üye olduktan sonra giriş yapıp telegrama katıl 100 token kazan kısmından tokenlarınızı kazanabilirsiniz.

Proje pre-ico’sunu 12 temmuzda yapmış ve 500 milyon token 7 saat içerisinde tükenmiş. %30 bonus verdikleri düşünülürse 3.5 milyon euro civarında para toplamışlar bu satıştan. Icoları ise 9 şubatta başlayıp tam 1 ay sürerek 9 martta son bulacak. Satışa çıkacak token sayısı ise 5.5 milyar. Hedef 55 milyon euro. Açıkçası çok büyük bir hedef, normalde başaramayacaklarını söylerdim ancak pre-ico başarıları sonrasında iddialı konuşmaktan kaçınıyorum. Yine projenin en güçlü yanlarından biri olan partnerlar listesinin resmini aşağıya koyuyorum, o da iddialı konuşmamı engelleyen konuların başında geliyor.

Gelelim projeden bahsetme kısmına. Proje hali hazırda çalışan bir kripto dışı benzer sistemleri bulunan bir Alman firmasına ait. Savedroid ismini görünce bir droidi kurtaracağımızı düşünürek girmiştim ancak buradaki save, tasarruf anlamını taşıyormuş. Yani demek istedikleri şey tasarruf robotuymuş. Şu anda Almanya’da kripto dünyası dışında aktif olan bu robot, 200 bin indirme sayısıyla milyonlarca euro tasarruf ortaya koymuş. Bunu nasıl yaptığına gelince, bazı kurallar koyup bu kurallar çerçevesinde ufak miktarlarda tasarruf etmenizi sağlıyor. Örnek olarak, sabah her snooze’a basmak 5 euro, Trump’ın her tweet atması 5 euro, koşuya her çıkış 5 euro veya her ödemenizi tam paraya yuvarlamak gibi kendi içindeki kuralları aktive edebileceğiniz gibi kendiniz de yeni algoritmalar oluşturabiliyorsunuz. Bu aktiviteleri gerçekleştirdiğinizde para hesabınızdan alınıp savedroid hesabınıza aktarılıyor. Robotun özelliği sık yaptığınız çeşitli aktiviteleri gözlemlemek ve buna göre yeni algoritmalar yaratmak ayrıca hesabınıza giren çıkan parayı gözlemleyerek sizi zorlamayacak tutarları belirleyip algoritmaları buna göre ayarlamak.

Tokenların malesef bir kar payı özelliği yok. Savedroid ekosistemindeki her türlü işlem için savedroid tokenı kullanılıyor. Bir güzel özellik, her işlemde belli bir yüzde savedroid’in yakılacak olması. Ancak yüzdesi belli değil. Yüzdesi belli olmasa bile azalan token sayısı, token sahipleri için her zaman büyük artı getirir ve ayrıca satılmayan token olursa, tutmayıp yakacaklar. Diğer bir iyi haber de pre-ico başarılarıyla soft cap’lerini tamamlamış olamaları ve her halükarda projenin devam edecek olması.

Açıkçası hiç bir zaman para biriktirme konusunda sıkıntım olmadı, ne zaman biriktirmek istesem biriktirebilmeyi başardım ancak çevremde para biriktirmeye çalışıp hiç bir zaman bunu başaramamış bir sürü insan var. Tabi bir yandan Türkiye şartları da para biriktirmeyi çok kolay kılmıyor. Yine de eğlenceli bir şekilde ufak ufak kenara para koydurabilecek bu projenin başarılı olacağına inanıyorum.

Ico Sayfası: Savedroid

About The Author

Leave A Response