Çarşamba, Haziran 19, 2019
Airdrop

Safekeet – Akıllı Digital Kasa!

Evet günün ikinci yazısı hem ico hakkında yazacağım hem de size bayağı bir euro değerinde token kazandıracak bir airdropvari bounty kampanyası hakkında olacak. Açıkçası projeyi bizim chat grubundan gördüm, güzel yakalamışlar. Ben de hem projeyi herkese anlatıyım hem de kazanacakları onlarca euro değerindeki tokenın yolunu yapayım dedim.

Muhtemelen farkındasınızdır, genelde hep dolar derken şu anda euro demekteyim. Çünkü projenin sahibi Fransızlar bir adet tokenın fiyatını 0.25 euro olarak belirlemişler. Daha önce takip ettiğim tek Fransız icosu napoleonx’ti, o da botlar ile yatırım yapmak üzerine kuruluydu. Aslında çok da iddialı girdikleri pazarda icolarını erteleye erteleye kendilerini unutturdular ve en sonunda şu sıralar başladı başlayacak olan bir icolarında beklenen başarının uzağında kalacaklar. Umarım bu Fransızlar daha başarılı bir iş yaparlar.

Projeden biraz bahsetmek gerekirse web sitelerine https://safekeet.io adresinden girebilirsiniz. Ancak adamlar müthiş bir öz güvenle sitenin dilini default olarak Fransızca ayarlamışlar. Sağ üst köşeye tıklayarak oradan en alttaki langue adımından dili Çince veya İngilizceye çevirebilirsiniz. Çinceden ziyade daha sık İngilizce yapacağınıza dair bir tahminim var. Presale’de an itibariyle 1.9 milyon token satmışlar bu da 500 bin euro rakamı civarına denk gelmekte. Soft cap’lerine ulaşması için bir 10 milyon civarında daha satmaları gerekiyor bu rakam da 12 milyon token yani 3 milyon euro ediyor. Açıkçası şu ana kadar sattıkları kadar daha satıp daha fazla satmamaları halinde bir noktada soft cap’i düşürdük bütçeyi ayarladık gibi bir açıklama yapacaklarına kesin gözüyle bakıyorum. Henüz bir milyon yatırım alıp, yok ben bu parayla çalışamam diyen proje görmedim bunda da görmeyeceğimden eminim.

Projenin özelliği, blockchain teknolojisini baz alarak tamamen merkezsiz bir şifreli alan oluşturarak digital olarak en güvenilir kasayı oluşturmak. Açıkçası dün paylaştığım ico yazısında da bu özellik vardı ancak bunu ben biraz şu şekilde görüyorum; Yemek yemek için bir restauranta gittiniz meksikadan italyana, fransızdan türk mutfağına kadar her şey var ve hepsi fena değil ama hiç biri muhteşem değil. Sadece meksika mutfağı yapan bir yere gittiniz, sadece meksika yiyebilirsiniz ancak muhtemelen önceki yerde yiyeceğiniz meksika yemeğinden katbekat iyi olacaktır. Bu da benzeri olarak, tek projeye yönelen iconun o projede, bir çok şeyi yapmaya çalışan icodan o alanda daha başarılı olacağıdır. Ayrıca kendi blockchain’lerini kuruyor olmaları büyük bir artı. Kendi blockchain’i olması proje için hem artı saygı hem de artı değerdir.

Neyse asıl hepimizi ilgilendiren en önemli kısma gelelim. Safekeet güzel ve kolay bir ödül programı yapmış ve sadece like, takip gibi şeylerle onlarca euro kazanmak mümkün. Newsletter, linkedin, youtube ve facebook kampanyalarına hiç bir paylaşım yapmadan katılmanız durumunda, yani sadece newslettera üye olup, linkedini, facebooku ve youtube’u takip ederseniz elde edeceğiniz token adedi tam tamına 200 adet olmakta. Bu da ico fiyatına göre 50 euroya denk geliyor. Açıkçası diğer tokenlar gibi yükselme potansiyelini kısa vadede çok görmüyorum hatta ico sonrası fiyat inebilir bile ama ne olursa olsun, uğraşısı çok az, ödülü ise oldukça güzel. Buradan ödül başlıklarına girip, sizi ilgilendiren, kolayca yapılabilen kısımlara katılabilirsiniz. Yazıyı yazarken iletişim formundan bir başka ico hakkında yazı talebi geldi, hızlıca baktım ve yazmaya karar verdim. Oraya gelen her şeyi okuyorum ancak her defasında bir aksiyon almıyorum. Sorulan projeyi sevdiğimden ve kar paylaşımı olduğundan yazıyı yazacağım.

Uzun lafın kısası, açıkçası çok beğenmediğim ve airdropvari bountyleri olmasa kesinlikle yazı yazmayacağım bir proje Safekeet. Ancak bu bana ücretsiz verilen Safekeet tokenlarını da sevmeyeceğim anlamına gelmiyor. Belki haksız çıkarım ve 50 euro değerinde dediğim tokenlar kısa sürede 5000 euro gibi rakamlara ulaşır.

Website: https://safekeet.io
Bitcointalk Başlıkları: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2710426
Telegram: https://t.me/safekeetico

About The Author

Leave A Response