Çarşamba, Haziran 19, 2019
Airdrop

Iungo – Merkezsiz Global Wi-Fi Sağlayıcı

Bugün telegram hesaplarını temizlerken bu projenin telegramında olduğumu gördüm ve ne durumdaymış diye kontrol ediyim dedim. Açıkçası girme sebebim bir airdrop muydu yoksa ico ile ilgili bir şey ilgimi mi çekti hiç hatırlamıyorum ancak airdropvari bir sebep varsa bir sürü giren vardır ve bu yazı onların da ilgisini çekecektir. Yok eğer değilse en azından bir ico hakkında bilginiz olacaktır.

Açıkçası proje bu kadar bilgisiz olmam için fazla para toplamış. Pre-sale’de tokenların %80’ini 36 milyon dolar civarından satmışlar ve kalan 9 milyon dolarlık kısım da 15 saat sonra satışa sunulacak. Büyük ihtimalle kapış kapış gidecektir, genel ico hyplerının durumu göz önüne alırsak, yoksa projenin getirdikleri ile bu paraların toplanmamış olması gerekirdi. Topladıkları paraları aşağıdaki resimdeki gibi harcamayı planlamışlar.

Projenin en kısa anlatımı kendilerinin deyimiyle, internet erişiminin airbnb hali olacaktır. İsteyen kişi wi-fi’ını paylaşarak gelir elde edebileceği bu projede, insanlar da iungo tokenlarıyla ödeme yaparak bu kişilerin wi-fi’ını kullanabilecekler. Herkes bir internet sağlayıcı olabilecek buna göre. Yani cafelerin çoğunun ücretsiz wi-fi ile müşteri tavlamaya çalıştığı yerde, buna geçen cafeler müşterilerden olumlu geri dönüşler alacaklar mı emin değilim.

Açıkçası Avrupa Birliği’nin yavaş yavaş her yerde ücretsiz wi-fi sistemine geçmeye çalıştığı düşünülürse, projenin kullanım alanını çok daralacaktır yine aynı şekilde bunu kullanan işletmeler müşterisinin gözünde değer kaybedebilir. Bu kadar para yatırılmasının sebebini gerçekten anlayamadığım bir proje ancak sonuçta ben de yanılabilirim ve bu projeye milyonlarca dolar döken yatırımcılar haklı çıkarlar. Proje ile ilgili tek beklentim, Telegramlarına herkes katılmıştır ve umarım bunu token karşılığı yapmışızdır.

Website: iungo.network
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2196784.0

About The Author

Leave A Response