Pazar, Mart 24, 2019
Airdrop

Gbx – Kripto Limanı!

Son zamanlarda tüm exchange tokenlarının alıp başını gitmesinden dolayı exchange projeleri daha çok ilgimi çeker oldu. Açıkçası onlarca exchange icosu mevcut ancak iyisini belirlemek pek kolay değil. Gibraltar ( Cebelitarık) Blockchain Borsası ve Rock Token’ı ile bu arayışımı sonlandırdığımı umuyorum.

İlk bakışta ödül için bile kyc istiyor olmalarından dolayı dikkatimi çekmeyi başarmışlardı. Sitelerine girip bakınca koydukları görseller çok kaliteli bir projeden çok ülkem Cebelitarık ve bundan gurur duyuyorum havası verdiğinden neredeyse es geçecektim. Ancak daha sonra benim detaylı incelememe yol açan kısma gözüm çarptı. Projenin müthiş bir pazarlama kampanyası yapmakta olduğu ve üst düzey medya kanallarında görüntülenme sağladığı. Aşağıda benim ilgimi çeken görseli ekliyorum. Ayrıca sitelerinde bir de bloomberg canlı yayınından bire bir röportaj videoları da var ki ico dünyasında çok sık karşılaştığımız bir şey değil.

Bunca zamandır kripto dünyasında olan bir insan olarak  böyle bir medya ile gelen bir projenin başarısız olmasını pek olası bulmuyorum.

Projeden bahsetmem gerekirse, proje token listelenme standartlarını yeniden tanımlıyor. Kurumsal müşterilerin rahatça kullanabileceği bir token satış platformu (bazı icoların satışları burada gerçekleşecek) ve kritpopara borsası oluşturuyorlar. Birer birer kaliteli tokenları listeleyerek merkezsizleşmenin özüne sadık kalarak güven içerisinde kullanılacağını söyledikleri bir alan oluşturmak hedefleri.

Cebelitarık hükümeti ile de birlikte çalışacaklarını ve pazarı regüle ederek güvensizlik ortamını ortadan kaldıracaklarını ve bu sayede kurumsal yatırımcıların kullanabilecekleri bir alan yaratacaklarını söylüyorlar.

Açıkçası projeyi inceledikçe kripto borsalarının Wall Street’i olabileceklerini düşünüyorum. Bu büyüklükte regülasyon yapan ve ayrıca kurumsal yatırımcılara bu kadar net bir şekilde oynayan bir başka borsa yok. Arkalarında Cebelitarık devletinin olması (ki çok akıllıca alınmış bir karar hem şirket hem de devlet adına) projenin güvenilirliğini daha da arttırıyor.

Sonuç olarak çok sağlam gelen bir borsa Gbx. Her ne kadar kriptoda gizliliği sevsem de bir noktada bundan kaçınmak pek mümkün değil. Hiç olmazsa paramızın üstüne konmayacak, günlerce destek talebimize cevap vermemezlik yapmayacak ve borsada tokenlarımızı bıraktığımızda akşam uykularımızı kaçırmayacak bir borsa oluşacak gibi duruyor. 7 şubatta başlayıp 14 şubatta bitecek olan icolarını merakla bekliyorum.

Website: https://gbx.gi
Telegram: https://t.me/GBXCommunity
Bitcointalk Ana Başlık: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2684176.0
Bitcointalk Ödül Başlık: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2757831.0

About The Author

Leave A Response