Cumartesi, Temmuz 20, 2019
Airdrop

Steemit Deneyi – Başarısız Oldu

Aslında sonucun ne olacağını başlarken söylemişlerdi ama listeyi upvotelamış arkadaşlar dolayısıyla iptal etmedim.

Bu deneyden ne öğrendik:

Öncelikle upvote havuzunun başarılı olamayacağını öğrendik, çünkü her vote ile vote gücümüz azalıyor ve zaten pek bir vote gücümüz yok.

Tüm yazılarıma aldığım paradan daha fazlasını dün yaptığım tek bir commentle aldım. Comment attığım kişi commentimi beğendi ve 0.56$ yazdı bir anda.

Ayrıca bu şekilde güven bazlı bir sistem yapamayacağımızı da öğrendik, 58 kişiden 15 civarı bir tane yazı yazamadı haliyle katılmadı, kalanlardan da sadece 30 civarı voteladı. Aralarında kendi adresi yerine rastgele adres yazdığına şüphelendiğim dahi var.

Katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum sonunda malesef pek bir şey kazanamadığımızdan dolayı özür diliyorum ama taş çatlasa 20 dakikamızı harcadığımız bir şey oldu.

Bu arada sistemde son derece aktif türk arkadaşlarımız ve türk botlarımız da mevcut, steem’den para kazanmak istiyorsanız Türk discord grubu‘ndan oldukça yardım alabilirsiniz. Bayağı bir dayanışma mevcut.

Benim steem maceram bitmedi, çeşitli şekillerde ufak ufak hesabımı büyütmeye çalışacağım. Zamanla tek oyumla dolarlar kazandığınız bir duruma geleceğimi düşünmüyorum ama yine de şu ankinden daha iyi olacağımı umuyorum.

Oy vermeyenleri kontrol edip upvoteları geri alacağımızı ve sonraki haftalarda kabul etmeyeceğimi söylemiştim biliyorum ama hali hazırda sonraki haftalar olmayacağından dolayı kontrol edip upvote geri almaya zaman harcamamızın çok mantıklı olacağını düşünmüyorum. Ama aksini düşünen ben kontrol edeceğim diyen varsa yazsın, excel formundaki yazısı olmayanları temizlerim en azından.

About The Author

Leave A Response