Cumartesi, Nisan 20, 2019
Airdrop

Simply Vital Health – Sağlıkta Şeffaflık

Hem çok fırtınalı geçen haftayı toparlamak hem de yine enteresan bir token satışından bahsetmek için güzel bir zaman aralığında olduğumuzu düşündüm.

Öncelikle bugün piyasalarda yaşanan kanlı cuma hakkında duyabildiğim tek teori sene sonu olduğundan dolayı büyük yatırımcıların vergiden korunmak için ellerinden çıkarttıkları oldu. Açıkçası inandırıcı bulmadım çünkü sene sonunda fiat’a dönsen bile vergiden kaçılmasının çok mümkün olduğunu düşünmüyorum ama dünya genelindeki vergi mevzuatına Türkiye’de olduğum kadar hakim değilim.

Bana göre yaşanan olay sağlıklı bir düzeltme. Her yükselen piyasada yükselişin devamı için bir düzeltme şarttır ve bu düzeltme ne kadar geç gelirse o kadar sert gelir. Piyasanın şu anda önündeki tek tehdit usdt ve oradan bir problem yaşanmadığı sürece gerçek anlamda bir çöküşe ihtimal vermiyorum.

Airdroplar zaten hızını kesmişti bir de üzerine etherdelta rezaleti işin tuzu biberi oldu. Şu sıralarda bir airdrop gelse bile para edeceğini düşünmüyorum. Etherdelta hem çok prestij hem de çok güven kaybetti. Bundan sonra kendi adıma çok sınırlı ve asla import etmeden kullanırım etherdeltayı.

Neyse gündemden token satışımıza geçelim. Simply vital health’ten biraz bahsedelim. Öncelikle https://tokensale.simplyvitalhealth.com/ adresinden projeyi kendiniz de inceleyebilir ayrıca pre-sale’e katılabilirsiniz.

Proeyi neden seçtiğim konusuna gelirse projeye iş dünyasından olumlu bir ilgi olduğuna dair duyum ve 20 nisan tarihli bu yazıda sağlık hizmetini değiştirecek 34 lider arasında projenin ceo’su olan Katherine Kuzmeskas’ın yer alması ve blockchain çözümü ile sağlık sektöründeki sağlık geçmişindeki ve ödemelerindeki verimsizliğin önüne geçmeye çalışmasının belirtilmesi.


Açıkçası düşünürseniz sağlık kayıtlarımızın blockchain üzerinde olması hastalar ve doktorlara inanılmaz rahatlık sağlayacaktır. Mrlar röntgenler tahliller hayatınız boyunca yaptırdığınız her şeyin elinizin altında ve istediğiniz doktorla istediğiniz an paylaşılabilecek konumda olduğunu düşünün. Bu hem sizi hem doktoru bir sürü zaman kaybından koruyacağı gibi hem de her konuda serbestlik, rahatlık getirecektir. Aranızda house m.d izleyenler olduysa bilirler ki hastanın her daim sağlık geçmişine ulaşmak çok önemlidir ve hastalar yalan söylerler. Gerçek hayatta o kadar sık yalan söylemiyor olsalar bile sundukları şeyler genelde çok işe yaramaz çünkü ellerindeki bilgi yetersiz veya verimsizdir.

Blockchain’in uygulanabileceği en mantıklı alanlardan birinin sağlık alanı olması ve bu büyüklükte bir projenin şu ana kadar ilk kez yapılması önemli bir etken. Ancak bu tarz bir token satışının bu kadar sessiz bir şekilde ilerliyor olması da enteresan. Belki proje aslında hiç ilgi çekmiyor ve bu tarz haberlerle gazlamaya çalışıyorlar veya bilenler kendilerine saklamak isteyen veya kripto dünyası ile çok işli dışlı olmayan dışarıdan yatırımcılar.  Pre-sale rakamları neredeyse her projede olduğu gibi belirsiz ancak bir noktada başarılı olup olmadıklarını görmüş oluruz.

Sonuç olarak enteresan, çok az ses getirmiş ama hakkında ilginç söylentiler olan bir token satışı. Gerçekten dediklerini yapabilirlerse de tutmaması olasılıksız bir proje. Takipte kalıp incelemekte fayda var. Belki bir gün gittiğimizde doktora smart contract ile sağlık geçmişimizi yollayabileceğimiz bir geleceğimiz olur kim bilir.


Whitepaper: https://docsend.com/view/cuufmc5
Ico sayfaları: https://tokensale.simplyvitalhealth.com/

About The Author

Leave A Response