Perşembe, Nisan 18, 2019
Airdrop

Sandblock – Bizi Mutlu Edecek!

Bundan bayağı zaman önce telegram kampanyasına katıldığımız sandblock ile ilgili bir güncelleme yapmak istedim. Öncelikle güzel haber ile başlamam gerekirse; bitcointalkta sandblock dev’inin yazdığına göre pre-ico sürecinde projeyi hayata geçirmeye yetecek kadar para toplamışlar ve artık projenin iptal olma olasılığı yokmuş.

Bu güzel haberi alınca ilk yazdığım yazıya baktım ve çok yetersiz buldum. 0.01-0.10 ether veren icolar için sayfalar yazarken pre-ico fiyatına göre 0.20, ico fiyatına göre 0.30 eth bahşetmiş sandblocktan biraz bahsetmemek yakışık kalmazdı. O nedenle gecenin bu yarısında yazmaya başladım.

Bu arada dediğime güvenmeyeniniz varsa, Bitcointalk başlıklarına girip 11. sayfada dev’in açıklamasını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Kendilerini tam olarak şu şekilde tanımlıyorlar; tüm satıcı ve alıcıları birleştiren  merkezi olmayan blockchain bazlı  protokol.

Akıllı kontratlarla dengeli ve satıcıların ayarlayabileceği şekilde ödül programları yapacaklar ve kendileriyle çalışan satıcıların müşterilerinin mutlu olmasını ve daha da fazla müşteriye ulaşmalarını sağlayacaklar.

Blockchain’in hayatımızda her geçen gün daha fazla yer aldığını düşünürsek markalar müşterilerine hitap edebilmek için bunun içerisinde olmayı seçeceklerdir. Bu noktada sandblock karşılarına çıkıp bu ihtiyaçlarını gidermeyi hedefliyor. Burger King’in whopper coin ile denemeye çalıştığı da tam olarak bu. Ancak her marka bunu kendisi yapamayacak ve bunun için bir ortağa ihtiyaç duyacaktır.

Sandblock’un hedeflerinden biri 2018’in 2. çeyreğinde 500’den fazla marka ile çalışmak. En beğendiğim özelliklerinden biri bir market kuracak olmaları. Örnek vermem gerekirse A markasından kazandığınız ödülleri satabileceğiniz ve B markasının ödüllerini satın alabileceğiniz bir market. İstemiyorsanız bir şey almak, ödüllerinizi nakite de çevirebilmiş olacaksınız. 
Yine başka bir özellik olan, ülkemizde çok rastlayamadığımız dürüst müşteri yorumlarına ulaşabilecek olmamız. Genelde e-ticaret sitelerimiz veya markalarımız işine gelmeyen yorumları sildiklerinden veya sildirdiklerinden dolayı adam gibi geribildirim almamız çok zor. Sandblock ne zaman ülkemize gelir bilinmemekle birlikte, bir gün gelirse bu sorunumuza da ilaç olacaktır.
Bir başka güzel özellik de küçük anketlerle ödüller kazanabilmemiz aynı zamanda markaların da direkt ne istediğimizin bilgisini kaynağından öğrenebilecek olmasıdır. Tam anlamıyla bir kazan-kazan durumu anlayacağınız. 
Elimde tutacak olmaktan dolayı mutluluk duyduğum bir token sandblock, chat kısmında sorduğumda bir çok kişinin de kabul edildiğini ve oldukça kalabalık olduğumuzu gördüm. 500 küsür kişinin kabul edildiğini düşünürsek, buradan bu kadar çok kişinin bu fırsatı yakalayabilmiş olması beni çok sevindirdi.
Bu arada https://sandblock.io adresinden proje ile ilgili bilgilere ulaşmanız mümkün. Pre-Sale’i devam ediyor ve ne zaman biteceğini bilmiyorum. Ayrıca pre-ico süresince ne kadar yatırım aldıklarını gösteren bir tabloları vs. yok. Sadece yeteri kadar aldıklarını biliyoruz, benim için yeterli olan da bu. Yol haritalarına göre 2018 ilk çeyreğinde borsalarda alınıp/satılabileceği yazıldığından, 2018’in ilk üç ayında tokenlarımıza kavuşabileceğimizi umuyorum. Ethereum’un uçuşa geçtiği şu günlerde, daha çok bu tarz şeyler görebilmemiz dileğiyle.

About The Author

Leave A Response