Perşembe, Nisan 18, 2019
Airdrop

Holdme – Canlı Yardım Bot’u

Bugün attığım hoqu yazısına gelen olumlu eleştiriler sonrası boş zamanımı benzer bir proje bulmak ve yazmak için harcamaya karar verdim. Şu an bu yazıyı yazmaya başladığım noktada projeyi bulmuş ve sizin yazıyı gördüğünüz anda da yazıyı bitirmiş olacağım.

Holdme açık konuşmak gerekirse, ilk gördüğüm anda yatırım alma konusunda sıkıntı yaşayacağını düşündüğüm bir projeydi. Nitekim çok önceden atmam gereken tweet’i bugün atarak, airdropvari bountylerinin ötesindeki gerçek airdroplarını paylaştım. Görmediyseniz bugünkü tweetlerime bakarak tekrardan ulaşabilirsiniz. Çok bir yer kalmamıştı ama tahminim hala yer olduğuna yönelik. Ayrıca bu tarz şeyleri kaçırmaktan hoşlanmıyorsanız, notificationları açmayı unutmayın. Bayağı bir kişi son zamanlarda ne gelen var ne giden var diyor ancak bana ve twitterı aktif takip edenlere günde 1-2 token gelmeye devam ediyor. Para etme konusunda sıkıntıları var ancak yine de gelmeye devam ediyorlar.

Öncelikle https://ico.holdme.io/ adreslerinden girip, icoları hakkında bilgi alabilir ve istediğiniz her konuda inceleyebilirsiniz. Projeleri en basite indirgersem sadece bir canlı yardım bot’u olduğundan dolayı – özellikle ico sitelerine girdiğinizde sağ altta çıkan ve hiç bir derde derman olamayan botlardan – para toplayamayacaklarını ve iptal olacaklarını düşünüyordum. Ancak topladıkları 420.000$ itibariyle sonuç beni net bir şekilde şaşırttı. Ayrıca 50 den fazla bitcoin topladıklarını düşünürsek, rakamı güncellemediklerini ve 500 bin doları geçmiş olduklarını söyleyebiliriz. Buraya bir video koymak isterdim ancak projeyi anlatan basit bir videoları yok. Onun yerine yol haritalarını eklemeyi uygun gördüm.

Sizce çok fantastik olmayan bir proje neden bu kadar parayı topladı. Ben de bunu araştırdım ve ilk baktığımda göremediğim kritik bir nokta gördüm. Dividends! Dividends nedir derseniz, kâr payı diyebilirim. Mevcut olan tokenların hepsi birer hisse senedi aslında. Şirket para kazandıkça token sahiplerine tokenları oranında kâr payı dağıtacak. Ne kadar çok token, o kadar çok kâr payı. Projeyi bir anda çekici hale getirebilen bir kelime “dividends”. Biliyorum ki sitemizdeki çoğu kişinin dolayısıyla benim de en ilgimi çeken konulardan birisi bu. Kazanç sağlayan bir şirkete ortak olup uzun vadede sürekli düzenli getiri almaktan daha güzel ne olabilir. Bunu seven ve mantıklı bulan sadece biz olmadığımızdan dolayı proje 500 bin dolar üzerinde yatırım toplamayı başarmış.

Holdme’nin avantajlarını sayalım o zaman:

İnsan gibi yazma ve konuşmak,
Müşterinin huzursuzlandığını anlayıp canlı bir müşteri hizmetlerine bağlanmak. Bu madde aslında bayağı iyi. Çünkü bazen o botları alıp duvara vurmak istiyorum, o sırada karşına bir insan geliyor olması güzel olurdu.
Bekleme süresi olmaması ve 7/24 olması,
Müşteri deneyimini kişilleştirme,
Botları diğerlerinden daha sıcak davranıyor ve bu sayede dostluklar ve marka bağlılıkları yaratıyorlarmış.

Sonuç olarak çok acayip yenilikçi bir ürün sunmuyorlar ancak bunu belki oldukça geliştirmiş olabilirler. Sonuçta yapay zekanın gelişiminin sonu yok. Ancak verdikleri kar payları projeyi değerli kılıyor. Şimdi gelelim bizim için en önemli kısıma, bugün ilk kez kullandığım ancak önümüzdeki dönemde bol bol kullanabileceğimi düşündüğüm airdropvari bountylerine. Buradan görebileceğiniz üzere bir sürü çok rahat katılabileceğiniz zahmetsiz ödül programları var. Medium ve reddit kampanyaları bunlara örnek ve dediğim gibi bugün paylaştığım tweet ayrıca unutulmaması gereken bir konu. Ico’nun bitiş tarihi uzatılmazsa 15 aralık dolayısıyla 2-3 hafta süreniz var, ona göre hızlı hareket edin ve 2018’e holdme tokenlarınızla girin.

Bitcointalk Username: levyashin

About The Author

Leave A Response