Perşembe, Nisan 18, 2019
Airdrop

Binance – En Düzgün Borsa

Bayağı bir süredir al-sat veya bitcoin saklama gibi sebeplerle (öyle atla deve bir miktar değil) bittrexi kullanıyordum. Son zamanlarda çok sık şikayetler duyuyor veya görüyordum. Kendim araştırınca çok fazla kişinin bittrex ile ilgili sıkıntılar yaşadığını okudum.

Pasaportunu taratıp yollatıp 100 btc çekme limiti açan adamların bile çekim yapamadıklarını, verify et hatası aldıklarını, verify ekranına gidince zaten verify etmişsiniz hatası verdiğini ve support’a ulaşamadıklarını okudum. Support cevap vermiyor, ticketlar yanıtsız kalıyor ve kripto paralarınız bittrex’te rehin kalıyor. Kabus gibi bir durum.

Ben de bunun üzerine araştırıp şu sıra en güvenli olduğunu düşündüğüm Binance borsasına ulaştım. Binance daha önceden bahsettiğim Kucoin gibi Hong Kong merkezli bir borsa. Ancak daha uzun süredir piyasada, bu tarz sıkıntı yaşayan olmamış ve günlük 600 milyon dolar hacmi var. Aslında bittrex’in de 1 milyar dolar civarı bir hacmi ve düşünürseniz inanılmaz büyük bir geliri var ancak verdikleri hizmet rezalet. Bu arada binance’e ne zaman bulaşmış olsam hep kâr ettiğim gibi de güzel bir trade geçmişim var, o yüzden ayrıca sevdiğim bir borsa.

Bunların yanısıra binance’in de kucoin gibi kendi tokenı ve referral programı var. Tokenlar malesef kucoin gibi pay vermiyor ancak fee oranını düşürüyor. Pay verse inanılmaz pahalı olurlardı nitekim günde 600 milyon dolar hacimin getireceği komisyon çok yüksek olacaktır. Tokenlardan ziyade referral programı başarılı bir şey. Bu nedenle, her ne kadar çoğunuz muhtemelen binance’e çoktan üyelik açmış olsanızda açmayanların buradan üyelik açmalarını rica ederim. Bugün olmasa bile ileride belki kullanırsınız ve bana 3-5 kripto faydası olur. Bu arada kendim bittrexte herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama dediğim gibi, yaşamadan ayrılmak daha güzel. Gerçi hala transferim tamamlanmış değil ama tamamlanır diye umuyorum. Son bir refresh sonrası, tamamlandı.

About The Author

5 Comments

 1. Unknown 28 Kasım 2017 at 20:44

  Hocam Bittrex'te 3-5 Waves'im var. Bir kaç yıl hiç dokunmayacağım kadar. Bu wavesleri cüzdana almam daha mı iyi olacak? ve cüzdanı nasıl koruyabilirim. Güvenlik açısından bilgi verebilir misiniz. Teşekkürler.

 2. Gürhan 28 Kasım 2017 at 21:07

  3-5 waves i çekmeye kalksanız şu an ödeyeceğiniz masraftan gol yersiniz. Rakamı bilmiyorum gerçi. Waves'in kendi walletına çekebilirsiniz. Ama key'i bir yere girerseniz gider hesap. myetherwallet gibi aynı sistem.

 3. Gayle Kinnunen 28 Kasım 2017 at 22:38

  5bin liralık waves var hocam öyle söyleyeyim. Peki ne yapmamı önerirsiniz. Key konusunda dikkatli olursam hesaba herhangi birşey olur mu ?

 4. Gürhan 28 Kasım 2017 at 22:50

  Yani söylenenler her zaman kendi cüzdanlarının daha güvenli olduğu yönünde her türlü tokenın. Eğer yanlış bir yere girmezseniz keyi en garanti yer kendi cüzdanları deniliyor her zaman. Ben paramı borsada tutan biriyim o nedenle her zaman en güvenli borsayı arıyorum. 2fa olayı daha rahat hissettiriyor beni.

 5. Gayle Kinnunen 29 Kasım 2017 at 00:39

  Cüzdana aldım hocam, çok teşekkürler.

Leave A Response