Cuma, Nisan 26, 2019
Airdrop

Ethplorer Kullanımı – Yollanan Tokenları Listeleme

Bügün bir airdroptan bahsetmek yerine bilgilendirici bir yazı yazmayı uygun gördüm. Çoğu zaman gelen giden airdrop’un takibini unutuyoruz bile. Özellikle çoğunluğu ethereum token’ları olduğundan dolayı ve hepsinin tek adrese geldiğini düşünürsek, bunları toplu kolayca görebileceğimiz bir ye işimizi görürdü. Ethplorer da tam olarak bu amaca hizmet etmek amacıyla kurulmuş acayip kullanışlı bir site.

Bu yazıda  Ethplorer sitesini ve kullanımını, onun sayesinde de myetherwallet adresimize custom token eklemeyi anlatacağım.

İlk olarak genel olarak elimizdeki tüm tokenları görebilmek için https://ethplorer.io/ sayfasına gidiyoruz ve aşağıda gördüğünüz kısma, 0x ile başlayan myetherwallet adresimizi yazıyoruz.

Açılan sayfada sağ tarafta elimizdeki ethereum harici tüm tokenlar tüm detaylarıyla gözükecektir. Myetherwallet’a kod eklemek için kod bilgilerini de şu şekilde alıyoruz. Sağ tarafta token balances kısmında kodunu eklemek istediğimiz token’ın üzerine basıyoruz.

Açılan sayfada, sol tarafta contract adress, sağ tarafta ise symbol ve decimal bilgilerini alıyoruz. 
Bu bilgilerle myetherwallet adresine kodumuzu rahatça ekleyebiliyoruz. Sık kullanılara eklemeniz gereken güzel bir site ethplorer, önümüzdeki süreçte airdroplar artarak gelmeye devam ettikçe çok işinize yarayacaktır.

About The Author

1 Comment

  1. Mehmet 2 Ekim 2017 at 20:26

    Gürkan bey bir de bu sitenin nasıl kullanıldığını anlatabilir misiniz "https://etherdelta.com/" Ats coin ve eBTC coin burada sanırım eklenmiş .Nasıl kullanıyoruz yardımcı olur musunuz ? Teşekkürler.

Leave A Response