Cumartesi, Temmuz 20, 2019
Airdrop

Ücretsiz Bitcoin Kazanma Yöntemi: Airdrop!

Son yıllarda sürekli artan fiyatıyla ucundan bucağından girmek istediğimiz bitcoine, paramızı riske etmeden nasıl dahil olabiliriz?

Bunun iki yöntemi var, ilki faucetler. Faucet kısaca anlatmam gerekirse, belli bir sürede bir sitedeki bir alana tıklayarak, ufak ufak bitcoin kazanılan bir yer. Ancak sıkıntısı şu, sürekli 5 dakikada 1 tıklanılan sitede ayda 1 dolar değerinde belki kazanıyorsunuz belki kazanmıyorsunuz (site iyi bir site değilse, bu parayı da alamıyorsunuz). Harcadığınız eforu başka bir şeye harcasanız kazanacağınız paradan hayli hayli az getirisi. O yüzden bu blog sayfasında faucetler hakkında ilk ve son kez yazıyorum.

İkinci yöntem ise sitemizin konusunu oluşturuyorlar. Airdrop’lar! Airdropu, coin yaratıcılarının, ürettikleri veya üretecekleri coinlere, bilinirlik kazandırmak ve yatırım getirtmek için dağıttıkları bedava coinler olarak tanımlayabiliriz. Genelde 10$ değerinde olsa da zaman zaman daha az veya daha fazla değerde coin alınabiliyor. Bunun için de harcanacak efor, basit bir mail şifre belirlemekten öteye gitmiyor. Ayrıca çoğu airdrop, öneriniz ile airdrop’a katılan herkes için size bir airdrop daha veriyor, çevrenizde sizin linkinizle üye olacak 5 kişi bulunuyorsa, ilk üyelik + 5 referral ile elde edeceğiniz coinin değeri 60$ civarında olacaktır.

Alınan coinler, ya günü geldiğinde exchange sitesinden bitcoine çevriliyor, ya da yatırım amaçlı elde tutulmaya devam ediliyor. Projeye göre karar vermekte fayda var. Bazı zamanlar coin arzı iptal olabiliyor veya aldığınız coinler hiç bir zaman exchange’e çıkmayabiliyor, bu durumda coinleriniz çöp oluyor ama bunun için ne efor ne de para harcamadığınızdan dolayı, yine ortada bir kayıp yok.

———————————————————————-

Evet buraya kadar okudunuz, bundan sonrasını bu mesajdan iki ay sonra ekliyorum. Siteye yeni giren arkadaşım, bu kısım senin için.

İlk olarak çoğu airdroplar form istiyorlar ve bu formları hatalı doldurursak alamıyoruz o nedenle bu kısım önemli. Form nasıl doldurulur?

Genelde airdroplar ethereum tokenları üzerinden oluyorlar. Bu yüzden otomatik olarak etherdeltada işlem görmeleri mümkün oluyor.

Bazı faydalı linkler ekleyelim hemen.

Ethereum bazlı Airdroplara bittrexten aldığın şuradan aldığın buradan aldığın ethereum adresi ile değil, www.myetherwallet.com ‘dan aldığın – alacağın ethereum adresi ile katılacaksın.

Gelen tokenları nasıl mı göreceksin: Ethplorer hizmetinde! Son zamanlarda biraz sıkıntı çıkartmaya başladı, etherscan.io benzer şekilde kullanılabilir, daha doğru sonuç veriyor artık.

Etherdeltada işlem nasıl yapılıyor? Öncelikle işlem yapabilmek için çok az miktarda ethereum’un olması gerekiyor. Varsa eğer etherdelta kullanımı ile ilgili güzel bir resimli türkçe yazı:
https://steemit.com/etherdelta/@bilcoin/etherdelta-kullanimi

Yoksa malesef bir şekilde ufak da olsa bir para harcaman gerekiyor. 0.02 ethereum işini görecektir. Şu anda değeri 6 dolar civarı. İşini garantiye al 50 tl civarından aşağı ethereum alma, zaten ilk satış yaptığında fazlasını geri çekersin.

Etherdelta o kadar karıştı ki, ne yolladın ne sattın ne orada ne sende ortalık toz duman. Ayrıca etherdeltada tokenlarının ne para ettiğine de bakmak istiyorsun. Bunun da basit bir çözümü var. DeltaBalance ile etherdelta kullanımı artık çok rahat.

Artık kripto dünyasındasın, her an dolandırabilirsin bunu nasıl engellersin? İşte çözümü burada.

Yeni geldiysen son 1-2 haftadaki başıkları inceleyebilirsin sürüyorlar mı diye ancak genelde 1-2 gün içerisinde kapanan şeyler bunlar, daha uzun soluklu bazı projeler de var, muhtemelen bu aşağıdaki linkler hala iş yapıyorlardır.

Swift Demand
Qoinpro
Refind

Harici dediğim gibi geneli 1-2 haftalık şeyler, yine de çok merak ediyorsan tüm başlıklara bakabilirsin, aradan kesin 1-2 tane işine yarayacak form bulursun.

Son olarak, bir sorun olursa istediğin postun altına yorum yapabilirsin anında maili düşer, twitterdan yazabilirsin veya yandaki chatten yazabilirsin, gün içerisinde ben olmasam da cevap vericek birileri oluyor genelde.

Diğer kısımlara girmeden evvel son bir rica olarak adblocker’a tıklayıp, bu alan adında çalışmamasını işaretlemeni isteyeceğim senden ama site çok para kazansın çok tıklayayım diye düşünme google o durumda blokluyor bir iş var diye, sadece ilgini çeken şeylere tıkla fazlasıyla yeter.

Bol etherler, bitcoinler 🙂

 

About The Author

4 Comments

 1. Unknown 11 Ekim 2017 at 08:15

  Merhaba Hocam, acaba myetherwalletten etherdelta ya bu airdrop tokenlarını aktarmak için bir contract mı gerekiyor?
  Teşekkür ederim.

 2. cahil adam 2 Şubat 2018 at 12:49

  Hocam neo'yuda anlat bari yazmışken, neo altyapılı tokenler nasıl alınır, zeepinler gelmedi benim

 3. ekitaplarpdf indir 3 Şubat 2018 at 09:20

  hocam zeepin 10 şubata kadar dağıtılacak

 4. Unknown 24 Mart 2018 at 11:24

  Bitcointalk'daki bountylere nasıl katılırız? Ben o kısmı yapamıyorum.

Leave A Response